Przebudowa ulic Marsa i Żołnierskiej. Finisz w 2018

W Ratuszu podpisano umowę na przebudowę ulic Marsa i Żołnierskiej czyli przedłużenia Trasy Siekierkowskiej do granicy miasta. Kierowcy pojadą nowymi jezdniami i wiaduktami w maju 2018 r.

Przebudowa ulic Marsa i Żołnierskiej jest kolejną ważną dla Warszawy inwestycją. Przebudowa jezdni, budowa wiaduktów oraz modernizacja istniejącej infrastruktury z pewnością poprawi bezpieczeństo i płynność ruchu drogowego– powiedział Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

To ostatni, nieprzebudowany odcinek tej arterii – prowadzi on od węzła trasy z ul. Płowiecką i Marsa (czyli ronda I. Mościckiego) do granicy Warszawy i wybudowanego przez samorząd województwa mazowieckiego dwujezdniowego odcinka drogi nr 631. Nowa droga znacznie poprawi połączenie z dzielnicą Rembertów i wyjazd z miasta w kierunku podwarszawskich gmin Ząbki, Zielonka, Marki, Kobyłka, Sulejówek. Przebudowane będą ulice Marsa i Żołnierska na odcinku 4,8 km od ul. Naddnieprzańskiej. Zakres prac jest duży, to m.in. budowa wiaduktów nad skrzyżowaniami, całkowita przebudowa obecnych jezdni, wyburzenie i budowa nowych wiaduktów nad torami kolejowymi, budowa chodników i dróg rowerowych.

Wykonawcą przebudowy jest wybrana w przetargu firma Metrostav a.s., która w Warszawie wcześniej przebudowała na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Trasę Armii Krajowej. Czas realizacji kontraktu to 26 miesięcy, a koszt blisko 155 mln zł.

źródło tekst i foto: www.um.warszawa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register