Przed nami już 30.edycja WOŚP w Elblągu

30 stycznia 2022 roku odbędzie się 30 jubileuszowy finał WOŚP. Elbląg, który od pierwszej edycji uczestniczył w akcji już przygotowuje się do organizacji Finału. O tym jak idą te przygotowania mówiono dziś podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim.

– To będzie jubileuszowe granie WOŚP, który ma już 30 lat. To impreza z wieloletnim stażem. Mam nadzieję, że odbędzie się ona w normalnych warunkach – mówił prezydent Wróblewski – W tym roku celem zbiórki jest diagnostyka okulistyczna skierowana do dzieci. Cel jest super, zbierać będzie Elbląg i cała Polska – dodał. 

MOSiR i RCW razem dla WOŚP

W mieście już powstał i został zarejestrowany elbląski sztab WOŚP, jego organizacji podjął się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a szefem sztabu został Adam Krause na co dzień dyrektor CRW Dolinka, który wcześniej także organizował elbląskie finały. – Jak zwykle możemy liczyć na Regionalne Centrum Wolontariatu i to nie tylko przy organizacji WOŚP, ale chociażby jak w minionym roku pomoc w czasie pandemii – mówił prezydent  – Ze strony samorządu włącza się MOSiR i placówki oświatowe, udostępniamy też Ratusz Staromiejski na siedzibę sztabu w czasie finału. Nie chodzi o bicie rekordów, choć jako elblążanie jesteśmy hojni. Liczę, że pokażemy wielkie serce i wparcie dla tej idei. Zachęcam wolontariuszy zainteresowanych prowadzeniem zbiórki do zgłaszania się – zakończył Wróblewski.

– Po raz pierwszy WOŚP będzie zbierał na diagnostykę i leczenie wzroku dzieciaków. Pamiętajmy, że wartość sprzętu który trafia do Elbląga jest większa niż to co uzbieramy w trakcie finału – mówił Adam Krause nowy szef sztabu WOŚP – W 2019 zebraliśmy 638 tys. zł i to był absolutny rekord, w trudnym 2020 roku udało się zebrać 370 tys. Elbląg nigdy nie zawiódł. Zapraszamy sponsorów, firmy, ludzi dobrej woli do współpracy z nami i wspierania WOŚP – zachęcał Krause.

– Wszystkich chętnych do prowadzenia zbiórki zapraszamy do Regionalnego Centrum Wolontariatu na ul. Związku Jaszczurczego, gdzie można się przyłączyć do zbiórki. Do rozdysponowania jest 450 identyfikatorów, z czego 83 osoby już się zarejestrowały, można też zarejestrować się indywidualnie poprzez stronę https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ – mówiła Gabriela Zimirowska z Regionalnego Centrum Wolontariatu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register