Przed nami XVI Elbląskie Święto Chleba

Jarmark produktów regionalnych, koncerty, wspólne gotowanie, wyścig smoczych łodzi, specjalna edycja kampanii prozdrowotnej, pokazy ognia, parada świateł, warsztaty rzemieślnicze, animacje dla dzieci – to tylko część atrakcji zaplanowanych na tegoroczne Elbląskie Święto Chleba, które od 26 do 28 sierpnia odbędzie się na Starym Mieście.

Tradycyjnie ostatni weekend wakacji to Elbląskie Święto Chleba. Przedsięwzięcie związane z naszą tradycją Piekarczyka jest ukoronowaniem wszystkich letnich przedsięwzięć organizowanych w mieście przez całe lato. Będzie to już XVI edycja naszego wydarzenia. Przez trzy dni Stare Miasto będzie tętniło życiem, kusiło zapachami i smakami. W każdej części starówki będzie można znaleźć coś interesującego.

Nieodłączną częścią Elbląskiego Święta Chleba jest jarmark. Na stoiskach wystawców z Polski i zagranicy będzie można kupić regionalne chleby i inne wypieki, produkty żywnościowe oraz rękodzieło i sztukę ludową. Tradycyjnie jednym z elementów EŚCH jest wspólne gotowanie. W tym roku Elbląski Klub Szefów Kuchni będzie serwował żurek i grochówkę. Posiłki będę wydawane w sobotę i w niedzielę przy Bramie Targowej.

Święto Chleba to także koncerty, prezentacje artystyczne i teatry uliczne. W piątek na scenie głównej, która stanie przy Katedrze wystąpi Elbląska Orkiestra Kameralna z koncertem „Wodecki – wspomnień czar”.

W sobotę natomiast odbędą się koncerty zespołów: FISZ EMADE TWORZYWO oraz FUTURE FOLK, a w niedzielę przed elbląską publicznością wystąpi zespół THE NIEROBBERS.

Tak jak i podczas Dnie Elbląga nie zapominamy, że ten rok jest rokiem tradycji morskich Elbląga – w związku z tym będą również atrakcje związane z wodą. To między innymi wyścigi smoczych łodzi, rejsy Pomeranką, czy koncerty – Na żeglarską nutę.

Nowością będzie scena na dziedzińcu Muzeum, na której prezentować się będą zespoły ludowe. Tak, jak w ubiegłym roku przez cały jarmark na Wyspie Spichrzów czynne będzie wesołe miasteczko. Na najmłodszych czekać będą również animacje w specjalnie przygotowanej strefie na Bulwarze Zygmunta Augusta. Zachęcamy również do zadbania o swoje zdrowie.

Od piątku do niedzieli w ramach Elbląskich Dni Zdrowia będzie można skorzystać z badań profilaktycznych. Wiele będzie się działo w naszych instytucjach kultury. Na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego między innymi strefa Hefajstosa, pokazy dawnych rzemiosł i umiejętności rzemieślników, warsztaty Piekarczyka, czy pokazy grup rekonstrukcyjnych.

W Bibliotece Elbląskiej kiermasz książek, czy warsztaty czerpania papieru. Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza między innymi do wspólnego zdjęcia z okazji jubileuszu 60-lecia istnienia, a także na „Śniadanie na trawie”, czy Letnie kino pod chmurką.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register