Przed przejściem dla pieszych schowaj telefon

Policjanci z wydziału ruchu drogowego elbląskiej komendy wspólnie z uczniami klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu rozdawali ulotki i przypominali pieszym o zasadach bezpieczeństwa, a przede wszystkim o nie korzystaniu z telefonów komórkowych, gdy wchodzimy na przejście dla pieszych. Tym razem do działań w ramach programu ROAD SAFETY DAYS zostało wybrane nowe przejście dla pieszych, które powstało przy al. Grunwaldzkiej.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych przygotowali z tej okazji specjalny plakat. Inicjatywa jest związana z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego w ramach działań ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego).

Wpisujemy się w tę kampanię społeczną, która ma zwrócić uwagę, by zachować ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię tłumaczy asp. szt. Agnieszka Kudosz z Wydziału Ruchu Drogowego.

W ramach akcji przy nowym przejściu dla pieszych pojawili się uczniowie w kamizelkach odblaskowych z plakatem i ulotkami.

Zagrożeniem może być nie tylko kierujący pojazdem używający telefonu komórkowego, ale również pieszy, który właśnie używając takiego urządzenia, skupia na nim całą swoją uwagę. Może w takim przypadku wejść pod nadjeżdżający pojazd. Dlatego w takich miejscach należy zachować szczególną ostrożność i o tym przypominamy – dodaje kom. Wiktor Kaczmarek.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register