Przedstawiciel Allegro opowie w Elblągu o bezpiecznych zakupach

Policjanci z Elbląga zainaugurowali program „Bezpieczne z@kupy w sieci”. Na ich zaproszenie, prelekcje dla młodzieży przeprowadzi specjalista z firmy Allegro.

Zakupy przez Internet są coraz bardziej popularne. Są wygodne, bo nie ruszając się sprzed monitora, można zamówić dowolny produkt z dostawą do domu. Dają również możliwość wyboru najatrakcyjniejszej spośród ofert licznych sklepów, czy portali aukcyjnych. Kupując w sieci musimy jednak pamiętać, że Internetu nie omijają oszuści.

Dlatego też policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu we współpracy z Allegro zorganizowali cykl spotkań dla uczniów elbląskich szkół średnich, których tematem będzie właśnie bezpieczeństwo w sieci. Gościem pierwszego z nich będzie kierownik ds. współpracy z organami ścigania z firmy Allegro, Jakub Pepłoński.

Już jutro (27.02.2019r.) w kilku elbląskich szkołach przedstawiciel tej firmy omówi zagadnienia związane z zakupami w sieci, na platformach społecznościowych, platformach handlowych i związanym z tym ryzykiem.

Program prewencyjny dla młodzieży „Bezpieczne z@kupy w sieci” został objęty patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji.

Nauczycieli, którzy są zainteresowani szkoleniami prosimy kontakt z policjantami z wydziału prewencji kryminalnej elbląskiej komendy (tel. 55 230 21, 55 230 15 19).

Jakub Sawicki, zespól prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register