Przekraczała prędkość w Elblągu i zamieściła filmik w internecie

Pewna 20-latka z Elbląga zamieściła na portalu społecznościowym film, na którym widać jak kierując samochodem, przekracza dozwoloną prędkość. Kobieta jedzie ul. Płk. Dąbka (ograniczenie do 50 km/h) z prędkością 90 km/h i szybciej. W pewnym momencie na liczniku auta pojawia się 118 km/h.

Na skrzynkę mailową Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wpłynęło zawiadomienie od osoby, która zauważyła na jednym z portali społecznościowych film „wrzucony” przez młodą kobietę. Sprawa trafiła do policjantów z wydziału zajmującego się wykroczeniami. Ci z kolei najpierw sięgnęli po miejski monitoring. Z konta społecznościowego nie dało się ustalić danych kobiety.

Gdy funkcjonariusze przejrzeli nagrania z kamer monitoringu zauważyli, że samochód, który w tym czasie poruszał się ulicą Płk. Dąbka pochodzi z wypożyczalni. Stamtąd tez uzyskano dane osoby, która pojazd wypożyczała a także zapis gps. Ten ostatni pokrywał się z trasą zabezpieczoną na monitoringu.

Ustalona kobieta została wezwana do komendy jako popełniająca wykroczenie. 20-latka nie spodziewała się, że przez swoje zachowanie (przekroczenie prędkości oraz zamieszczenie filmu w Internecie) poniesie odpowiedzialność.

Nie umiała wyjaśnić dlaczego jechała tak szybko. Film zamieściła na portalu by pochwalić się przed znajomymi. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy na 3 miesiące.

– Mając na uwadze, że czyny, których dopuściła się 20-latka to poważne wykroczenia mające bezpośredni wypływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także wysoce szkodliwe społecznie, ustalono karę grzywny w wysokości 2000 zł – mówi policjantka prowadząca czynności w sprawie o wykroczenie.  

Materiał z policyjnych ustaleń trafi teraz do sądu i to tam zapadnie ostateczna decyzja co do wysokości grzywny.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register