Przełom w sprawie przyszłości Portu w Elblągu? Prezydent udał się do Warszawy

Wiele wskazuje na to, że nastąpił przełom w sprawie dalszej przyszłości Portu w Elblągu. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski oraz Arkadiusz Zgliński, dyrektor elbląskiego portu udali się do Warszawy do Ministerstwa Aktywów Państwowych. Komunikat ministerstwa po spotkaniu mówi o rzeczowych rozmowach w tej sprawie.

Wczoraj w Ministerstwie Aktywów Państwowych, zorganizowałem spotkanie w sprawie możliwości rozwoju portu w Elblągu. Potwierdziliśmy wcześniejsze deklaracje, że Skarb Państwa jest gotów zaangażować się kapitałowo i finansowo w rozwój i modernizację portu w Elblągu – informuje Andrzej Śliwka, wiceminister Aktywów Państwowych.

Jak dodaje Śliwka, wypracowana wspólnie z posłem Leonardem Krasulskim i ministrem Markiem Gróbarczykiem koncepcja, zakłada możliwość dofinansowania portu kwotą do 100 mln. zł pod jego rozbudowę i modernizację, a w konsekwencji objęcie przez Skarb Państwa pakietu kontrolnego.

– Przekop Mierzei Wiślanej jest ogromną szansą dla Elbląga, dlatego też wbrew malkontentom nie możemy stracić okazji, aby wreszcie port w Elblągu zaczął służyć mieszkańcom miasta, regionu i Polski – dodaje Andrzej Śliwka. – Dziękuję za merytoryczną rozmowę i zrozumienie tych kwestii przez Prezydenta Elbląga i Dyrektora Portu Arkadiusza Zglińskiego.

Po spotkaniu w Warszawie również prezydent Elbląga, Witold Wróblewski wystosował komunikat do mediów.

Wczoraj tj. 4 sierpnia br., na zaproszenie wiceministra Aktywów Państwowych Andrzeja Śliwki, Prezydent Witold Wróblewski wraz z dyrektorem Zarządu Portu Morskiego Arkadiuszem Zglińskim uczestniczyli w spotkaniu dot. przyszłości elbląskiego portu. Spotkanie, które odbyło się w bardzo dobrej atmosferze, rozpoczęło oficjalne rozmowy na temat dalszego rozwoju elbląskiego portu, w kontekście kończącej się budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną i ewentualnego udziału Skarbu Państwa w spółce komunalnej. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury oraz Poseł na Sejm RP Leonard Krasulski”.

1 komentarz

  • ARTUR Reply

    29 października 2022 at 13:36

    port jak i moja inwestycja pare km dalej nie jest i nigdy nie bedzie wlasnoscia panstwa polskiego posadzili sie to niech sie sadza

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register