Przepis na idealny poranek – czyli jak dobrze zacząć dzień

Poranek to pora dnia, która jest bardzo ciężka dla wielu osób. Bardzo często bowiem musimy zafundować sobie wczesną pobudkę po to, aby iść do pracy, do szkoły lub też na uczelnię i załatwić ważne sprawy. Opuszczenie ciepłego łóżka i poranna toaleta nie musi być jednak drogą przez mękę i przy odrobinie dobrego podejścia poranek może stać się Twoją ulubioną porą w ciągu dnia. Jak to możliwe? Zobacz jak dobrze zacząć dzień i odczarować nieprzyjemne poranne wstawanie.

Pozytywne myślenie

Niestety, nawet jeśli Twój poranek mógłby być najpiękniejszym porankiem na świecie, to negatywne myśli i tak wszystko zepsują. Nie warto więc negatywnie nastawiać się do rozpoczęcia dnia, ponieważ z takim podejściem poranek rzeczywiście nie będzie dla Ciebie niczym przyjemnym. Wieczorem nie myśl o tym, że na pewno nie będzie Ci się chciało rano wstać i pierwsze kilka godzin po wstaniu będzie niczym tortury – koniec z takim nastawieniem! Zamiast tego pomyśl o poranku jako o nowych możliwościach i szansie na zmianę. Zamiast zwlekać się z łóżka kilkanaście minut, postaraj się wstać chwilę po alarmie w telefonie. Załóż miękkie kapcie i z uśmiechem pokieruj się do łazienki, a później do kuchni. Możesz puścić sobie żywiołową muzykę na słuchawkach, aby pozytywnie nastroić się do nadchodzącego dnia.

Zdrowy napój

Nowy dzień warto zacząć od śniadania i oczywiście od nawodnienia organizmu. Tuż po wstaniu wypij szklankę świeżej wody, aby nawodnić ciało po nocnym poście. Następnie możesz przygotować sobie aromatyczną kawę lub herbatę. Dobrym wyborem będzie kawa ziarnista, która jest niezwykle aromatyczna i pobudzi Twój organizm do działania. Jeśli jednak nie jesteś miłośnikiem takiego napoju lub nie lubisz pić go z rana, to czerwona herbata będzie lepszym wyborem. Usiądź sobie wygodnie na kanapie lub przy stole z kubkiem ciepłego napoju i przez chwilę się zrelaksuj. Dzięki temu poranek nie będzie kojarzyć Ci się negatywnie i być może nawet polubisz ten czas w ciągu dnia.

Przygotuj się wieczorem

Aby poranek był przyjemniejszy, możesz się do niego odpowiednio przygotować. Wieczorem przygotuj sobie ciuchy, które ubierzesz rano i zaplanuj sobie, co zjesz na śniadanie. Możesz nawet przygotować niezbędne składniki. Połóż klucze i portfel w widocznym miejscu, aby nie musieć ich szukać w pośpiechu przed wyjściem. W ten sposób Twoje poranki staną się przyjemniejsze, ponieważ wszystko będziesz miał już odpowiednio przygotowane. Wprowadzenie rytuałów pozwoli Ci odczarować niemiłe poranki i zamieni je w naprawdę przyjemną porę w ciągu dnia.

Artykuł powstał we współpracy z polskienewsy.com.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register