Przez lata pomagała elblążanom. Teraz sama walczy ze śmiertelną chorobą

Alicja Tomczyk, która od wielu lat jest prezesem Elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek, choruje na raka piersi. Dotychczasowe metody leczenia po nawrocie choroby zawiodły, ale pojawiła się nadzieja w postaci nowego leku. Teraz Amazonka prosi elblążan o pomoc.

Alicja Tomczyk wystosowała dramatyczny i chwytający za serce apel: „Nazywam się Alicja, od 30 lat leczę się onkologicznie (rak piersi). Obecnie mój organizm nie reaguje już na dotychczasowe metody leczenia, a „chemia” niszczy nie nowotwór tylko mój organizm. Nie ma możliwości leczenia aktualnie stosowanymi metodami w naszym lecznictwie onkologicznym. Pojawiła się jednak nadzieja!

Od lutego 2017 r. jest w „rejestrze polskich leków” nowy lek przeciwnowotworowy o nazwie Ibrance, który może mi pomóc pokonać chorobę. Lek nie jest refundowany! I tu pojawia się problem!!! Miesięczne stosowanie leku kosztuje 18 000 zł. Powinnam brać ten lek przynajmniej pół roku. Nie stać mnie na takie drogie leczenie ! Liczę na pomoc dobrych ludzi!!! Jeśli możesz wspomóc mnie, wpłać choćby najmniejszą sumę przez Fundację Rak’n’Roll, gdzie mam otwarte subkonto”.

Kobieta, która przez lata pomagała innym, nie traci nadziei. Szansą na wyzdrowienie może być nowy lek (Ibrance), który w Polsce jest dostępny od lutego br. Niestety, kuracja nie jest refundowana przez NFZ. Miesięczny koszt leczenia to blisko 18 tysięcy złotych; żeby przyniosło efekt, potrzeba co najmniej kilku miesięcy przyjmowania lekarstw.

Astronomiczna suma jest poza zasięgiem pani Alicji, dlatego zwróciła się do elblążan z prośbą o pomoc. I elblążanie nie zawiedli. Udało się zebrać pieniądze na pierwszy miesiąc kuracji. Ciągle potrzebne są środki na dalsze leczenie. Zbiera je Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie. Na stronie fundacji znajduje się imienne subkonto – tam można wpłacać pieniądze, by pomóc elbląskiej Amazonce w walce o życie.

Elblążanie okazują wielkie serce i wsparcie dla kobiety, która sama pomogła wielu osobom w zmaganiach z chorobą. Oprócz zbierania środków przez konto fundacji, organizowane są wydarzenia, które pozwolą zdobyć potrzebną kwotę. Jednym z nich będzie Festiwal Sałatek, zainicjowany przez studentów elbląskiej PWSZ z koła naukowego Seneka. Środki ze sprzedaży zebrane 19 maja w Instytucie Ekonomicznym zostaną przekazane na leczenie p. Alicji. Liczy się każda złotówka

Na podstawie informacji: razemztoba.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register