Przez pandemię odwołano kolejną imprezę w Elblągu

Mając na uwadze wzrost liczby zakażeń i możliwe wprowadzenie kolejnych obostrzeń, organizatorzy VII Elbląskiego Biegu Niepodległości zdecydowali, że tegoroczna impreza nie odbędzie się. Priorytetem podczas organizacji imprez jest bezpieczeństwo uczestników, które w obecnych warunkach ciężko byłoby zapewnić.

Rozpowszechniająca się na całym świecie pandemia COVID-19 zbiera swoje żniwo także wśród wydarzeń sportowych. Elbląg, podobnie jak inne miasta w Polsce, z uwagi na panujące warunki, zawiesza organizację imprez sportowych. Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich biegaczy, wolontariuszy oraz osób pracujących przy organizacji biegu zdecydowano o odwołaniu tegorocznego Elbląskiego Biegu Niepodległości.  

To trudna decyzja, ponieważ Bieg Niepodległości stał się integralną częścią elbląskich obchodów, przyciągającą liczną grupę sympatyków tej dyscypliny. Głównym celem imprezy jest jej masowość, zatem w obecnej sytuacji realizacja misji zawodów jest ograniczona. Priorytetem jest bezpieczeństwo wszystkich uczestników, które w obecnych warunkach ciężko byłoby zapewnić.

Organizatorzy liczą na wyrozumiałość uczestników i kibiców. Zapewniamy Państwa, że kiedy tylko zagrożenie epidemiologiczne w Polsce zostanie wyeliminowane, powrócimy do organizacji naszych biegów. Z optymizmem patrzymy w przyszłość i wierzymy, że spotkamy się na trasie kolejnej edycji Biegu Piekarczyka i innych biegowych imprez w naszym mieście. A zatem drodzy biegacze – do zobaczenia na szlaku sportowej rywalizacji.

Tekst i fot. MOSiR

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register