Przyszedł do aresztu z narkotykami

W trakcie kontroli osadzonego przyjmowanego do jednostki celem odbycia kary pozbawienia wolności, funkcjonariusze działu ochrony ujawnili przy nim substancję psychoaktywną.

Były to dwa foliowe woreczki o łącznej wadze 1.1 grama. Wstępne badania wykazały, że to Methadrone. Biały proszek ukryty był w paczce papierosów, które podczas kontroli zaznaczył pies specjalny.

W ostatnich latach społeczeństwo boryka się z coraz większym problemem narkotyków, zwłaszcza w kontekście dopalaczy, które są tanie i łatwe do zdobycia. Coraz więcej osób trafiających do zakładów karnych i aresztów śledczych zdradza symptomy uzależnienia od środków narkotycznych, w tym dopalaczy i podejmuje próbę przemycania narkotyków do jednostki. Są to zazwyczaj niewielkie i trudne do wykrycia ilości narkotyku.

Wymaga to od funkcjonariuszy Służby Więziennej wysokiego profesjonalizmu w zintensyfikowanych i systematycznych działaniach w zakresie kontroli i przeszukań przy użyciu specjalistycznego sprzętu oraz psa specjalnego, przeszkolonego do wykrywania narkotyków, w celu zapewnienia bezpieczeństwa w jednostce.

To już kolejny sukces funkcjonariuszy w zakresie udaremnienia wprowadzenia na teren aresztu śledczego substancji psychoaktywnych.

Tekst: kpt. Anna Downar

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register