PSH z nominacją do Polskiej Nagrody Innowacyjności

Elbląska spółka Polish Snail Holding uzyskała nominację do Polskiej Nagrody Innowacyjności. To wielkie wyróżnienie dla szerokich działań biznesowych i badawczych podejmowanych przez PSH.

Spółka została wyróżniona za nowatorskie, inspirujące i konsekwentne kreowanie przyszłości poprzez wdrażanie nowych technologii i produktów oraz szeroką współpracę z wieloma podmiotami.

– Cieszymy się, że nasze szerokie działania biznesowe, które prowadzimy w branży przetwórstwa mięsa i śluzu ślimaków, zostaje doceniona. Nie bez znaczenia jest nasza mocna obecność w segmencie kosmetyków tworzonych na bazie tej substancji pod marką Molluscoo oraz szeroko prowadzone, w warunkach laboratoryjnych, badania nad śluzem tych zwierząt – komentuje nominację Damian Gajewski, prezes zarządu elbląskiej spółki PSH.

Polska Nagroda Innowacyjności jest programem gospodarczym prowadzonym przez Polską Agencję Przedsiębiorczości i redakcję „Forum Przedsiębiorczości” w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Nagrodę otrzymują najbardziej innowacyjne oraz kreatywne uczelnie, instytuty, firmy i instytucje działające w Polsce. To podmioty, których praca badawczo-rozwojowa znajduje zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki, przyczyniając się do jej rozwoju.

Osiągnięcia nominowanych do PNI prezentowane są każdego miesiąca na łamach papierowego i internetowego wydania „Forum Przedsiębiorczości”.

Udział w programie jest zatem doskonałą okazją do promowania ciekawych, nowatorskich rozwiązań – między innymi tych z wykorzystaniem pieniędzy unijnych.

Wręczenie nagród laureatom ma miejsce na uroczystej gali podczas trwania Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości. W dotychczasowych edycjach programu wyróżniono kilkadziesiąt najlepszych jednostek badawczo-rozwojowych, uczelni, a także innowacyjnych firm w naszym kraju.

Laureatami programu zostały takie podmioty, jak: WB Electronics S.A., MESKO S.A., Sanofi-Aventis, Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku, Politechnika Poznańska, Politechnika Gdańska, czy Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register