Publiczne żłobki i przedszkola otwarte ale nie dla każdego

Elbląskie przedszkola i żłobki otwierają się od najbliższego poniedziałku. Na razie dla dzieci rodziców i opiekunów bezpośrednio zaangażowanych w walkę z epidemią. O tym jak są przygotowane mówiono podczas konferencji prasowej.

– Otwieramy przedszkola od najbliższego poniedziałku. Choć wytyczne wskazywały, że można je otwierać wcześniej, to jednak spełnienie wszystkich wymogów i opracowanie procedur wymagało czasu ze strony samorządu. Ministerstwo Edukacji decyduje również, czy można otwierać szkoły dla klas I-III. Aby takie otwarcie mogło nastąpić przygotowane są kolejne wytyczne – to kilka stron i kilkadziesiąt zapisów. Zapoznajemy się z nimi, dla nas bezpieczeństwo uczniów jest najważniejsze – mówił Janusz Nowak wiceprezydent Elbląga.

Zdaniem władz miasta wcześniejsze otwarcie przedszkoli nie było możliwe.

-Robiliśmy szacunki, z których początkowo wynikało, że opiekę będzie trzeba zapewnić około 24% dzieci, dziś ta liczba się zmniejszyła i dotyczy 8% dzieci. W dwóch przedszkolach,, nr 3 i 5 nie było żadnych zgłoszeń, w jednym, nr 34, było zgłoszenie jednego dziecka, tu zaproponowaliśmy inną placówkę. Resztę przedszkoli otwieramy. Otwieramy też wszystkie trzy elbląskie żłobki – mówiła Małgorzata Sowicka dyrektor Departamentu Edukacji UM – Dziś o 13.30 mamy spotkanie organizacyjne z dyrektorami otwieranych placówek, wcześniej odbierali od nas potrzebne w pracy przyłbice, maseczki, rękawiczki i i płyny dezynfekcyjne.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register