Radna Maria Kosecka ostro o sytuacji w Elblągu: Te zaniechania prowadzą do tragedii!

Kolejna śmiertelna ofiara potrącenia na przejściu dla pieszych wstrząsnęła elblążanami. Radna Maria Kosecka domaga się od władz miasta lepszego oznakowania przejść lub montaż urządzeń spowalniających samochody. Jedno jest pewne, coś w tej sprawie trzeba w końcu zrobić!

– Śmierć po raz kolejny zebrała śmiertelne żniwo na elbląskiej ulicy. Nie mogłam przejść nad tym obojętnie. Moje wcześniejsze wystąpienia władza ignorowała. Przykłady innych miast wskazują, że można, to nie moje wymysły, to są sprawdzone rozwiązania. Trzeba je tylko zastosować. Można czerpać przykład z Jaworzna, gdzie dzięki zastosowanym rozwiązaniom od 12 miesięcy nie doszło na terenie miasta do żadnego wypadku! Można, tylko trzeba podjąć działania skuteczne a nie pozorować pracę i wydawać pieniądze na nic nie wnoszące, archaiczne metody – pisze do nas radna Maria Kosecka.

Radna, po kolejnej tragedii na przejściu dla pieszych skierowała wniosek do władz Elbląga.

– Bezpieczeństwo jest rzeczą najważniejszą, mówię o tym od dawna i z uporem. Moje wystąpienia miały na celu wprowadzenie rozwiązań profilaktycznych, wymuszających na kierowcach ograniczenie prędkości a na pieszych zwiększoną uwagę i ostrożność. Proponowałam montaż progów spowalniających bezpośrednio przed „zebrą”. Była też propozycja pomalowania na nowo powstających przejściach dla pieszych napisów „patrz w lewo” i „patrz w prawo”. Każdy pieszy, zbliżając się do przejścia może przeczytać napisy i tym samym zwiększy to jego czujność przy przechodzeniu na drugą stronę ulicy. Również dla kierujących samochodami będzie to dobry sygnał do zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych – pisze radna Kosecka. – Były wnioski, propozycje rozwiązań, były badania wskazujące najbardziej niebezpieczne miejsce na mapie miasta i… były też odpowiedzi Prezydenta, że sytuacja jest monitorowana, że miasto stosuje odpowiednie oznakowania. I co?

Radna wskazuje, że ilość wypadków z udziałem pieszych, w tym na przejściach dla pieszych, jest coraz większa. Stosowane tradycyjne metody oznaczania przejść dla pieszych są nieskuteczne. Kilka dni temu w wyniku wypadku na oznakowanym przejściu zginęła kobieta.

– Wnioskuję po raz kolejny o poważne potraktowanie problemu dodatkowego oznakowania przejść dla pieszych bądź to w progi spowalniające, bądź też w inne niestandardowe sposoby wymuszające szczególną ostrożność kierowców i pieszych. Nie pozwólmy aby śmierć zbierała kolejne ofiary na elbląskich ulicach! – dodaje radna Maria Kosecka.

O tym problemie wcześniej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/to-juz-kryzys-kolejna-osoba-stracila-zycie-na-przejsciu-dla-pieszych-w-elblagu/

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register