Radni i wiceprezydent Elbląga rozdawali kierowcom ulotki

O tym, że za kierownicą powinniśmy być trzeźwi wiemy właściwie wszyscy. Warto jednak o tym wciąż przypominać, zwracając także uwagę na to, że kierujący powinni być wypoczęci i skupieni na drodze, a nie chociażby na swoich telefonach komórkowych.

Dziś rano na ul. Nowowiejskiej policjanci z elbląskiej drogówki, wspólnie z członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, prowadzili akcję profilaktyczną mającą uświadamiać kierowców w zakresie zagrożeń wynikających z braku skupienia i braku właściwego wypoczynku oraz wpływu nawet niewielkich ilości alkoholu na prowadzenie samochodu.

W trakcie porannej akcji policjanci wyrywkowo sprawdzali trzeźwość kierowców, a członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wręczali kierującym piłki odstresowujące, smycze, a przede wszystkim ulotkę informacyjną przygotowaną specjalnie z okazji prowadzenia akcji.

Jak zapowiadają pomysłodawcy akcji, będzie ona cyklicznie powtarzana w różnych miejscach na terenie Elbląga. W pierwszych kilku kontrolach wziął udział Michał Missan wiceprezydent Elbląga, który wręczał ulotki skontrolowanym kierowcom.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register