Radni nie dyskutowali o obniżeniu swoich diet. „Pomógł” proceduralny manewr

Nie było dyskusji o obniżeniu diet radnych Rady Miejskiej w Elblągu. Radny Andrzej Tomczyński (SLD), pomysłodawca tego projektu nie zdążył dostarczyć na sesję projektu uchwały w tej sprawie. To pozwoliło radnym na odrzucenie wniosku radnego Sojuszu.

Już na sesji w czerwcu radny Andrzej Tomczyński (SLD) zaproponował radnym, aby zdecydowali o obniżeniu swoich diet, w ślad za projektem obniżającym wynagrodzenie prezydenta Witolda Wróblewskiego.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/czy-radni-powinni-otrzymywac-mniejsze-diety-taki-wniosek-postawilradny-ankieta/

Wówczas radny Andrzej Tomczyński zaproponował, aby diety radnych ujednolicić dla wszystkich do kwoty podstawowej, czyli do 1207,86 zł. Niestety pozostali rajcy tematu nie podjęli.

Pomysłodawca projektu obniżek diet próbował ponownie wprowadzić ten temat pod obrady piątkowej sesji. Niestety, jak się okazało, radni nie otrzymali jeszcze tego dokumentu.

– Projekt uchwały jest – zapewniał radny Tomczyński. – Jeśli będzie chwila przerwy pójdę i przyniosę.

Przewodniczący Rady Miasta, Marek Pruszak jednak odrzucił wniosek Tomczyńskiego, by projekt uchwały wprowadzić pod obrady.

– Radni nie mają nad czym głosować ponieważ nie mamy przed sobą tego projektu – mówił Marek Pruszak.

Radna Małgorzata Adamowicz (PO) stwierdziła, że były już przypadki wprowadzenia do porządku obrad projektu uchwały, gdy radni nie mieli jeszcze tego dokumentu przed sobą.

Przewodniczący Marek Pruszak zarządził głosowanie w tej sprawie. Pięciu radnych było za wprowadzeniem na sesję projektu uchwały o obniżce diet, pięciu było przeciw a trzynastu wstrzymało się od głosu.

To oznaczało, że radni, przynajmniej na tej sesji, nie zajęli się projektem Andrzeja Tomczyńskiego.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register