Radni nie zdecydują się na przejęcie infrastruktury „Góry Chrobrego”

Przynajmniej nie w najbliższym czasie. Radni miejscy chcą najpierw poznać więcej szczegółów w tej sprawie. Na pewno jednak nie podejmą szybko takiej decyzji.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Elbląga, przewodniczący Rady Marek Pruszak poinformował, że odbyło się w tej sprawie spotkanie konwentu seniorów.

– Konwent zwołano na wniosek radnych Platformy Obywatelskiej. Rozmawialiśmy na temat sytuacji Przedsiębiorstwa „Góra Chrobrego”. Chcę jednak zaznaczyć, że radni nie upoważnili prezydenta miasta do podjęcia rozmów z przedsiębiorstwem w tej sprawie. Najpierw chcemy zapoznać się ze wszystkimi informacjami oraz dokonać analizy ewentualnych kosztów przejęcie infrastruktury. Ma to być jednak wycena sporządzona rzetelnie – mówił przewodniczący Rady Miasta Marek Pruszak.

Przypomnijmy, że Przedsiębiorstwo „Góra Chrobrego” kończy w tym roku już działalność. Natomiast Stowarzyszenie Miłośników Sportów Zimowych zebrało ponad 3000 podpisów pod petycją do władz miasta w sprawie przejęcia obiektu od przedsiębiorstwa Góra Chrobrego. Treść petycji, podpisywanej przez elblążan to nic innego jak nacisk na władze miasta, aby nadal kontynuować działalność na tym obiekcie.

„W związku z planowanym zakończeniem działalności przez Przedsiębiorstwo Góra Chrobrego zwracamy się z gorącym apelem do prezydenta i radnych o podjęcie wszelkich starań zmierzających do utrzymania stoku narciarskiego w Elblągu” – czytamy w tym piśmie.

Wiadomo, że przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Sportów Zimowych złożyli petycję z podpisami do biura Rady Miasta Elbląga.

Radny Rafał Traks (PiS) obawia się związków jakie łączą prezydenta Witolda Wróblewskiego z przedsiębiorcami z PT „Góra Chrobrego”.

– Na Komisji Promocji rozmawialiśmy o petycji Stowarzyszenia Sportów Zimowych oraz o utrzymaniu stoku narciarskiego. Zaapelowałem, żeby działania prowadzone przez prezydenta były prowadzone transparentnie. Ponieważ w Stowarzyszeniu i w PT Góra Chrobrego działają ludzie związani bezpośrednio z Prezydentem Elbląga – informuje radny Rafał Traks.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/co-dalej-z-gora-chrobrego-medialne-naciski-na-radnych/

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register