Radni przyjęli budżet miasta na 2019 r. Tylko jeden był przeciw

Nie jednomyślnie, ale tylko z jednym głosem przeciw elbląscy radni przyjęli Wieloletnią Prognozę Finansową na najbliższe lata i przede wszystkim budżet miasta na ten rok. Dużo uwag mieli radni opozycji, przyznając jednocześnie że plan nie jest zły – informuje Radio Olsztyn.

Marek Pruszak radny PiS , który był jedynym głosującym przeciw – powiedział że plan jest za mało proinwestycyjny i nie daje miejsc pracy. Jesteśmy jednak otwarci na współpracę – deklaruje w imieniu kolegów.

Pozostali radni z Klubu PiS wstrzymali się od głosu. Zadowolony z przebiegu dyskusji, a przede wszystkim z wyniku głosowania jest autor budżetu prezydent Witold Wróblewski. Jak tłumaczy, budżet był wyjątkowo późno budowy z powodu wyborów. Cieszy go, że radni zaakceptowali program restrukturyzacji zadłużenia, co pozwoliło na korektę projektu.

Ta nowelizacja spowodowała, że budżet Elbląga wzrósł o 30 mln złotych, do 680 mln złotych. Dochody wyniosą 644 mln złotych, wydatki 650 mln złotych. Miasto ma 30 – milionową rezerwę, a także zaplanowane pieniądze na spłatę zadłużenia.

Wśród najważniejszych inwestycji zaplanowanych na ten rok są m.in.: trwająca od 2018 roku rozbudowa Centrum Kształcenia Praktycznego,  sfinansowanie zakupu nowych tramwajów, przebudowa budynku byłego gimnazjum przy ul. Lotniczej na potrzeby żłobka i przedszkola, ale też rozbudowa Szpitala Miejskiego i konieczna modernizacja oczyszczalni ścieków.

Więcej: Radio Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register