Radni wstrzymują się od decyzji w sprawie dzierżawy dla Concordii

Radni miejscy nie będą dziś głosowali nad projektem uchwały w sprawie dzierżawy gruntów dla klubu sportowego Concordia Elbląg. Decyzja zostanie odłożona, aby radni mogli się zapoznać z dodatkowymi materiałami.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku władze miasta zdecydowały o likwidacji hotelu Stadion (pomimo protestów pracowników). Obiekt wraz z terenem miał przejąć na własne potrzeby Integracyjny Klub Sportowy „Atak”. Klub wstępnie był zainteresowany jednak już po przyjęciu uchwały przez Radę Miasta Elbląga zrezygnował z tego zamiaru.

Teraz o dzierżawę na okres 15 lat hotelu i terenów przyległych stara się MMKS „Concordia” Elbląg.

Na terenach będących przedmiotem uchwały zlokalizowane są: boisko piłkarskie przy ul. Mazurskiej –stadion sportowy przy ul. Krakusa25 –budynek obiektu noclegowego – parterowy budynek zaplecza szatniowego –parking z drogą dojazdową.

MMKS „Concordia” Elbląg od lat jest jedynym użytkownikiem zarówno stadionu przy ul. Krakusa, gdzie posiada również siedzibę klubu, jaki boiska piłkarskiego w Parku Modrzewie(ul. Mazurska).

Obiekt noclegowy (wyłączony z eksploatacji od maja 2017 r.) i stadion piłkarski wraz z parkingiem są usytuowane w jednym wspólnym kompleksie oraz posiadają wspólną infrastrukturę drogową i komunikacji pieszej.

Klub, po przeprowadzeniu niezbędnej modernizacji obiektu noclegowego, wznowi działalność hotelową w standardzie dwugwiazdkowym, a obiekt służyć będzie zarówno gościom indywidualnym jak i organizacji piłkarskich obozów szkoleniowych.

W obiekcie zatrudnionych zostanie 5-6 osób. Na terenie zielonym przed budynkiem hotelowym zostanie stworzone miejsce do rekreacji i wypoczynku – ścieżka zdrowia i siłownia na świeżym powietrzu.

Przy boisku głównym zostanie wybudowane małe piłkarskie boisko trawiaste na potrzeby szkółki piłkarskiej. Dochody z działalności hotelarskiej w całości przeznaczone będą na działalność statutową.

Wydzierżawienie ww. terenów, o które wnioskuje MMKS „Concordia” na 15 lat, umożliwi wznowienie działalności hotelowej w obiekcie noclegowym, bez konieczności ponoszenia nakładów z budżetu miasta, pozwoli również (po przekazaniu boisk piłkarskich)na znaczne oszczędności związane z utrzymaniem miejskiej bazy sportowej.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register