Radni zaniepokojeni możliwą transakcją Miasta z Górą Chrobrego. Chcą pilnego wyjaśnienia sprawy

PO wnioskuje o Konwent Seniorów w sprawie Góry Chrobrego. PiS się zgadza. Radni chcą pełnej jawności w sprawie wielomilionowej transakcji  – informuje elbląska Platforma Obywatelska.

Elbląscy radni Platformy Obywatelskiej są zaniepokojeni trwającymi rozmowami Prezydenta Elbląga w sprawie przejęcia majątku od kończącego działalność biznesową Przedsiębiorstwa Turystycznego Góra Chrobrego. Wniosek o pilne zwołanie Konwentu Seniorów poparł Przewodniczący Marek Pruszak. Teraz radni będą pytać Prezydenta o wszystkie szczegóły planowanej transakcji.

– Do tego etapu rozmowy toczyły się bez udziału radnych, dlatego złożyłem wniosek do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu o zwołanie nadzwyczajnego Konwentu Seniorów poświęconego tej sprawie. Przewodniczący przychylił się do mojego wniosku i ustali termin z Prezydentem. Tak ważne sprawy majątkowe wymagają pełnej transparentności, a decyzję powinno się wypracować przy udziale Rady Miasta – wyjaśnia Michał Missan, szef klubu PO.

– Skoro jako radni mamy na ten rodzaj pomocy publicznej wyrazić zgodę chcemy w tych rozmowach uczestniczyć. Dopytać jakie długi pozostawia po działalności na Górze Chrobrego firma kończąca działalność, czy oczekiwana kwota pójdzie na ich spłacenie czy też zostanie skonsumowana przez władze tej spółki, ważną kwestią jest stan techniczny tego co pozostaje na Górze Chrobrego, bo to będzie punkt wyjścia do wyceny. Pytań jest dużo. Sprawa jest poważna, bo dotyczy wydatkowania publicznych pieniędzy i stąd wniosek o Konwent Seniorów aby zapobiec dalszemu wyłączaniu radnych z tych rozmów​ – dodaje Michał Missan z PO.

Spotkanie radnych z Prezydentem w sprawie Góry Chrobrego, poza trybem posiedzenia Rady Miejskiej, odbędzie się prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

O sprawie ewentualnej transakcji Miasta z PT Góra Chrobrego pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/prezydentowi-nasz-artykul-sie-nie-spodobal-dlaczego-postanowilismy-go-usunac/

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register