Radny kontra prezydent. O „kiełbasie wyborczej” na sesji Rady Miasta

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta radni wraz z prezydentem Witoldem Wróblewskim debatowali o „kiełbasie wyborczej” – co nią jest, a co nie. Wiele wskazuje na to, że na linii prezydent – radni PiS iskrzy coraz mocniej i napięta atmosfera będzie już tylko narastała.

Kilka dni temu prezydent Witold Wróblewski odniósł się do projektu „Elblążanin +”, który przygotowali i wprowadzili w życie na specjalnie zwołanej sesji radni Prawa i Sprawiedliwości. Wówczas prezydent miasta pozwolił sobie na dość kąśliwe uwagi pod adresem tych rozwiązań i samych radnych PiS.

– Kampania wyborcza zaczęła się już na całego. Radni Klubu PiS fundują sobie kampanię wyborczą za pieniądze z budżetu miasta. Zapowiada się wyścig przedwyborczy w rozdawnictwie, który skutkować będzie destabilizacją finansów budżetu miasta. Przypomnę tylko, że już było tak po poprzedniej kadencji, gdy przejmowałem urząd prezydenta po Panu Jerzym  Wilku, kiedy to miasto utraciło płynność finansową. Nie zgadzam się więc z  kolejnymi działaniami, które mogą doprowadzić do zapaści finansowej miasta – mówił na konferencji prasowej prezydent Wróblewski. – Zaproponowany przez radnych PiS Program Elblążanin +, trudno nazwać programem. Półstronnicowy tekst napisany na kolanie to kpina z mieszkańców naszego miasta.

Kolejną kwestią, która zdenerwowała Witolda Wróblewskiego, to uchwała dot. wyznaczenia kierunków działań prezydentowi.

– Zwoływanie sesji nadzwyczajnej, żeby na 4 miesiące przed wyborami wyznaczyć kierunki dla Prezydenta pozbawione jest racjonalności, logiki i jakiegokolwiek sensu. To tylko kiełbasa wyborcza. Tym bardziej, że działania we wszystkich tych obszarach już dawno podjąłem – mówił prezydent Wróblewski.

Na sesji prezydentowi odpowiadał radny PiS Rafał Traks, który odniósł się do słów włodarza z konferencji prasowej.

– Pan prezydent mówił o kiełbasie wyborczej, zaraz do tego się odniosę. Chcę tylko powiedzieć, że radni mają prawo wyznaczać kierunki działania prezydentowi miasta. Ponadto program Elblążanin + jest oczekiwany przez społeczeństwo Elbląga. Takie rozwiązania są potrzebne – mówił radny Traks.

Radny Traks wrócił do sytuacji, która miała miejsce w Elbląskiej Strefie Kibica. Wtedy prezydent Elbląga wręczał medale młodym piłkarzom Olimpii Elbląg, którzy wywalczyli Mistrzostwo Ligi Młodzików Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

– To była dopiero „kiełbasa wyborcza”. Młodzi piłkarze najpierw medale otrzymali, później jednak im je odebrano tylko po to, aby pan prezydent mógł je ponownie wręczyć podczas trwania Elbląskiej Strefy Kibica – mówił radny Rafał Traks.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register