Radny „Olimpią” chciał uderzyć w prezydenta. Odpowiedział zarząd klubu

Ulubionym tematem ataku radnych PiS na prezydenta Witolda Wróblewskiego są inwestycje sportowe – tor wrotkarski Kalbar czy stadion piłkarski Olimpii Elbląg. Celuje w tym szczególnie radny Rafał Traks. Tak było też podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Tym razem jednak stanowisko w tej sprawie zajął zarząd klubu Olimpii Elbląg.

Na sesji było tak, czyli ponowny atak na prezydenta miasta w sprawie inwestycji sportowych.

– Chciałbym nawiązać do udzielonej przez Pana prezydenta odpowiedzi na pytanie dotyczące przebudowy obiektu sportowego przy ul. Agrykola 8. Dziękuję za informację, że wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Po tym co działo się przy Torze Kalbar proszę zrozumieć mój niepokój. Niestety nie otrzymałem odpowiedzi, na pytania dotyczące modernizacji, które mają być wykonane w 2018 i 2019 roku. Przypomnę, że w styczniu 2016 roku podpisując się pod harmonogramem prac gdzie podpis złożyli jeszcze przedstawiciel MOSIR oraz Klubu Olimpia, podjął Pan pewne zobowiązania. Dlatego ponawiam pytania dotyczące modernizacji stadionu piłkarskiego znajdującego się przy ul. Agrykola 8 – mówił radny Rafał Traks.

I pytał: Czy został już zakupiony rękaw komunikacyjny dla zawodników? Czy podtrzymują państwo decyzję dot. modernizacji w 2018 roku trybuny żelbetonowej prostej od strony zachodniej wraz z budową zadaszenia i systemu fotowoltaicznego. Czy podtrzymują państwo decyzję dot. modernizacji w 2018 roku trybun łukowych i budynków kas? Czy podtrzymują państwo decyzję dot. przebudowy w 2018 roku ogrodzeń wewnętrznych i zewnętrznych ciągów komunikacyjnych oraz dróg ewakuacyjnych i parkingu. Czy podtrzymują państwo decyzję dot. likwidacji w 2018 roku pozostałości bieżni oraz przebudowie toalet dla kibiców? Czy podtrzymują państwo decyzję o montażu telebimu?  Kiedy rozpocznie się procedura przetargowa na te inwestycje?

Tym razem w tym sporze głos zabrał zarząd klubu Olimpii Elbląg, który zarzucił radnemu Rafałowi Traksowi próbę skonfliktowania Olimpii z prezydentem miasta.

Zarząd Związkowego Klubu Sportowy Olimpia Elbląg pragnie poinformować, że publikacje medialne Radnego Rafała Traksa dotyczące naszego Klubu, nie odzwierciedlają faktycznej sytuacji z jaką na chwilę obecną mamy do czynienia na linii Zarząd Klubu – Prezydent Miasta Elbląga.

Stanowisko Klubu dotyczące publikacji Radnego Rafała Traksa jest jednoznaczne – prosimy pozwolić współpracować Zarządowi Klubu z Prezydentem Elbląga i nie wprowadzać zbędnego zamieszania. Zarząd Klubu potrafi dbać o swoje interesy i nie potrzebuje adwokata czy opiekuna.

Jednocześnie informujemy, że Radny Rafał Traks nie otrzymał od Zarządu Klubu żadnego upoważnienia, nie odbyły się żadne wspólne rozmowy, na podstawie których Radny Rafał Traks mógłby wywnioskować iż Klub prosi go o pomoc.

Zarząd Związkowego Klubu Sportowego Olimpia Elbląg byłby wdzięczny za uszanowanie naszej prośby- czytamy w oświadczeniu wydanym przez zarząd klubu.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register