Rafał Traks: Olimpia Elbląga sama wpisała się w kampanię wyborczą prezydenta

Stanowczo nie zgadzam się także ze stwierdzeniem, że chciałem wykorzystać sukces Klubu i młodych zawodników w rozpoczynającej się kampanii wyborczej. To Państwo, jako Klub, sami podjedliście decyzję, że właśnie przez takie postępowanie, wpisujecie się w kampanię wyborczą obecnego prezydenta – pisze radny Rafał Traks.

Z wielkim zdziwieniem i zaskoczeniem przeczytałem korespondencję w której Pan, jako Prezes ZKS Olimpia Elbląg, zarzuca mi deprecjonowanie sukcesów młodych zawodników Olimpii Elbląg.

W mojej wypowiedzi podczas sesji Rady Miejskiej w Elblągu, która odbyła się 28 czerwca 2018 roku, w żadnym zdaniu nie padły słowa, które miałby umniejszać sukces zarówno juniorów młodszych jak i innych grup młodzieżowych Olimpii. Jako Radny Rady Miejskiej, a także osoba związana ze sportem, za każdym razem cieszę się z sukcesów odnoszonych przez sportowców z Elbląga.

Wielokrotnie byłem także inicjatorem działań, które miały na celu zwiększenie dofinansowania klubów sportowych przez Miasto Elbląg. Zgadzam się także ze stwierdzeniem, że o sukcesach jakie osiągają sportowcy z Elbląga powinno się mówić głośno, chwalić się nami, przed jak najszerszym audytorium. Natomiast moja wypowiedź nie miała na celu umniejszania sukcesów młodych sportowców, a jedynie zwrócenie uwagi na formę w jakiej dokonano Ich wyróżnienia i nagrodzenia.

Stanowczo nie zgadzam się także ze stwierdzeniem, że chciałem wykorzystać sukces Klubu i młodych zawodników w rozpoczynającej się kampanii wyborczej. To Państwo, jako Klub, sami podjedliście decyzję, że właśnie przez takie postępowanie, wpisujecie się w kampanię wyborczą obecnego prezydenta.  I tu pozwolę sobie przywołać tego namacalne przykłady. Pierwszy z nich to wspomniana dekoracja juniorów młodszych, którzy uzyskali awans do Centralnej Ligi Juniorów. Wspomniani zawodnicy tuż po rozegraniu decydującego meczu otrzymali z rąk Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej oraz Prezesa ZKS Olimpia Elbląg puchar oraz medale za awans do CLJ o czym można przeczytać na oficjalnej stronie Olimpii Elbląg oraz w prasie lokalnej. Jakież było ich zdziwienie, że te same medale oraz puchar musieli oddać na potrzeby dekoracji, już przez prezydenta, na Elbląskiej Strefie Kibica.

Mało kto jest sobie w stanie wyobrazić sytuację, że reprezentant naszego kraju, który zdobył medal olimpijski i został mu on oficjalnie wręczony podczas dekoracji na Igrzyskach Olimpijskich, po powrocie do kraju musi oddać medal, by jeszcze raz go otrzymać np. z rąk Prezydenta RP. Jest to rzeczą niedopuszczalną, a co najmniej mało elegancką. Prezydent posiada narzędzia, by docenić wkład i sukces zawodników z naszego miasta np. poprzez wspomnianą prze ze mnie statuetkę czy puchar zakupione ze środków miasta.

Podobna sytuacja miała miejsce także podczas dekoracji wspomnianych już, przez Pana Prezesa, zawodników z rocznika 2005, którzy okazali się najlepsi w województwie. Tu także medale i puchar zostały wręczone dwukrotnie. Trzecim z przykładów jest sytuacja, jaka miała miejsce przed jednym z meczów Olimpii Elbląg, rozgrywanych na własnym boisku. Prezydent Elbląga nagradzał zawodnika który tak naprawdę, w momencie wręczania nagrody, nie rozegrał tylu spotkań ile oficjalnie zostało podane. Można to bez problemu sprawdzić w statystykach danego zawodnika.

Ostatni przykład na włączenie się Klubu w kampanię wyborczą jest niedawna wypowiedź jednego z członków Zarządu Klubu dla ogólnopolskiego portalu zajmującego się tematyką piłki nożnej. W artykule można przeczytać wypowiedź wiceprezesa dotyczącą obecnego Prezydenta Elbląga cyt. „Cóż, będę na niego głosował w nadchodzących wyborach”. Wiceprezes nie jest osobą prywatną, a takie wypowiedzi jasno wskazują kierunek, jaki Kibice powinni obrać podczas nadchodzących wyborów.

Wszystkie te przykłady pozwalają przypuszczać, że Państwo jako Klub szukacie na siłę możliwości i sytuacji w których obecny prezydent może zaprezentować się  Kibicom Olimpii, jako przyjaciel Klubu. Takie działania należy uznać jako włączenie się w kampanię wyborczą. Mimo tego życzę Zarządowi Klubu działań zmierzających do rozwoju ZKS Olimpia Elbląg, a wszystkim zawodnikom Klubu sukcesów w nadchodzących rozgrywkach.

Rafał Traks
radny miejski

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register