Rajd rowerowy obok “siódemki”

Druga edycja Miejskich Wycieczek Rowerowych w 2019 r. będzie prowadziła po nowych drogach asfaltowych, które powstały podczas budowy trasy S7. 

Trasa: ELBLĄG-Władysławowo-Adamowo-Jazowa-Solnica-Jazowa-Kępki-Bielnik II-Bielnik-ELBLĄG

Mapa –  łączna długość trasy to około 36 km.

– Budowa drogi ekspresowej S7 sprawiła, że wraz z główną trasą powstały  kilometry dróg serwisowych, których doskonałej jakości asfalt jest wymarzoną nawierzchnią dla rowerów. Dodając do tego znikomy ruch samochodowy, nie dziwi fakt, że są one nieoficjalnymi drogami rowerowymi. Podczas jazdy zaliczymy także starą drogę krajową nr 7, która po otwarciu ekspresówki stała się pusta i cicha – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć. Każdy z rowerzystów powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

– Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych i gruntowych. Organizatorzy zalecają jazdę na rowerach terenowych, z klockowanym bieżnikiem. Prosimy także pamiętać o stosownym do poru roku ubiorze – ubieramy się ,,na cebulę”, ale nie przesadzamy z ilością warstw. Trzy w zupełności wystarczą – przypomina Marek Kamm.

Kontynuując zainicjowany w 2018 roku konkurs dla najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach) prosimy o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK.

– Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2019 roku w drodze losowania – na podstawie pieczątek w książeczce wycieczek kolarskich PTTK – podaje Marek Kamm z MOSiR.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Będzie także można liczyć na gorącą herbatę. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, dopasowane do warunków terenowych na trasie. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Nikogo nie może zabraknąć. Start 10 lutego (niedziela) z Placu Katedralnego. 
Udział w wycieczce jest bezpłatny.

MOSiR w Elblągu, Dadelo S.A., PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur, Urząd Gminy w Elblągu oraz Salon Rowerowy Wadecki zapraszają do udziału w  kolejnej Miejskiej Wycieczce Rowerowej. Nowym sponsorem tej edycji Miejskiej Wycieczki Rowerowej jest firma Dadelo S.A. z Bydgoszczy promująca sport rowerowy.

Tekst i fot. MOSiR

1 komentarz

  • jarrow Reply

    11 lutego 2019 at 14:42

    O ile dobrze wiem rower powinien być wyposażony w odpowiednie oświetlenie poruszając się po drogach publicznych. Czy ktoś wezwał Policję aby ich dopuścić do ruchu po drogach publicznych , bo kierowcom wręczają 100 zł mandatu za spalona żarówkę a rowerzysta to św. Krowa?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register