Raport o stanie miasta gotowy

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z ustawy o samorządzie gminnym Prezydent Witold Wróblewski przekazał Radzie Miejskiej. „Raport o stanie Miasta za rok 2019”. Raport dostępny jest również dla mieszkańców w Biuletynie Informacji Publicznej http://um-elblag.samorzady.pl/art/id/58422

 – Mam przyjemność już po raz drugi przedłożyć Państwu Raport o stanie Miasta Elbląg. Opracowanie to w sposób rzetelny i kompleksowy prezentuje sytuację naszego miasta i pracę samorządu w minionym 2019 roku. Znajdują się w nim informacje o naszej działalności, w oparciu o realizację polityk, programów, strategii, oraz uchwał Rady Miejskiej. Opracowany materiał przedstawia wszystkie ważne obszary życia gospodarczego i społecznego. Jestem przekonany, że dostarczy on Państwu wszelkich niezbędnych informacji na temat naszego miasta i jego potencjału rozwojowego – mówi prezydent Witold Wróblewski.

Raport ma prawie 600 stron i podzielony jest na 16 rozdziałów. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem. Oprócz opisu, charakterystyki miasta i struktury samorządowej przedstawione w nim zostały między innymi szczegółowe informacje dot. majątku i finansów miasta, w tym analiza spadku zadłużenia, które zmalało z prawie 370 mln na koniec 2015 roku do 298,30 mln zł na koniec roku 2019.

Raport o stanie miasta gotowy

W dokumencie przedstawione zostały również działania społeczne, edukacyjne, kulturalne, sportowe oraz inwestycyjne, realizowane w minionym roku. Znaleźć w nim można także szczegółowe dane na temat bezpieczeństwa, gospodarki komunalnej, mieszkaniowej, planowania przestrzennego, ochrony środowiska, rozwoju przedsiębiorczości, czy realizacji Budżetu Obywatelskiego.

Nad dokumentem zostanie przeprowadzona debata na sesji Rady Miejskiej w dniu 25 czerwca 2020 r. Mogą w niej zabrać głos elblążanie, zgodnie z zapisami ustawy o samorządzie gminnym. Szczegółowe informacje na temat zasad debaty nad Raportem przedstawimy mieszkańcom do końca bieżącego tygodnia.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register