Realizacja renowacji Parku Dolinka coraz bliżej

Prezydent Witold Wróblewski podpisał umowę dofinansowania na Rewitalizację Parku Dolinka. Wartość projektu wynosi 10 462 032,46 zł, przy czym kwota unijnego wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury to 8.888 477, 59 zł. 

Dziś również Prezydent podpisał specyfikację przetargową, co oznacza, że od razu przystępujemy do realizacji projektu. Zgodnie z ogłoszonym przetargiem do 15 czerwca czekamy na oferty od wykonawców inwestycji. Wyłoniony wykonawca będzie miał 12 miesięcy od podpisania umowy na zrealizowanie tego zadania.

Wyposażenie stref dla różnych grup wiekowych:

  • dla dzieci w wieku do 3 lat – 11 urządzeń, w tym: 2 bujaki, zestaw zabawowy dla najmłodszych, domek, labirynt, statek, 2 huśtawki, 2 karuzele i zjeżdżalnia podwójna.
  • dla dzieci w wieku 3-5 lat –  9 urządzeń, w tym: centrum wspinaczkowe, centrum zabawowe z wieżą, tramwaj, pływająca podłoga, trampolina, 3 huśtawki i tunel dżdżownica,
  • dla dzieci w wieku pow. 5 lat –  9 urządzeń, w tym: duży i mały zestaw wspinaczkowy, park trampolin, zjazd linowy, kołowrotek, 2 hamaki, huśtawka i karuzela,
  • plac zabaw „górka” – 19 urządzeń, w tym: zestaw startowy z trzema zjeżdżalniami, 4 zjeżdżalnie rurowe, 2 zjazdy linowe, duży zestaw parku linowego, trapy, liny do wspinaczki i słupki do skakania, zestaw zabawowy pierzeja,
  • strefa street-workoutu – 3 zestawy,
  • wyposażenie stref relaksu, w tym: 13 stołów piknikowych, 10 leżaków, 6 grilli, 2 stoły do ping-ponga, 2 stoły do szachów.
  • wyposażenie strefy seniora, w tym: 3 stoły biesiadne z ławami, pergole, podest do tańca, grill, 6 szt. urządzeń siłowni plenerowej,
  • urządzenia siłowni plenerowej wzdłuż ciągu pieszego – 14 szt.,
  • stojaki na rowery – 12 szt.

– Wśród wyposażenia stref dla dzieci odnajdą Państwo także elbląskie akcenty, np. zabawki w formie naszego tramwaju Ogórka, czy pierzeję ulicy staromiejskiej. Oprócz stref dla dzieci, młodzieży i seniorów powstaną nowe ciągi  pieszo-rowerowe, około 5 kilometrów, wykonane zostaną nasadzenia zieleni i trawników oraz regeneracja już istniejących trawników, wykonany zostanie również monitoring parku. Przebudowany zostanie także  istniejący amfiteatr z przeznaczeniem na kameralne wydarzenia, dostosowane do otoczenia – wskazywał prezydent – Niespodzianką będzie też nowa plaża przy rzece, między strefami dla dzieci i seniorów.

– Powstająca w parku nowa infrastruktura będzie zgodna z najnowszymi trendami związanymi z ekologią. Dotyczy to wkomponowania w krajobraz , wykorzystania naturalnego ukształtowania terenu, materiałów, kolorystyki czy nasadzeń  – informował Witold Wróblewski.

 

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register