Regal Park. Budowa nie ruszyła, ogrodzenie uszkodzone

– Ta działka w centrum miasta jest jakaś pechowa – pisze jeden z mieszkańców Elbląga. – Budowa nie może ruszyć za to ogrodzenie już się rozpada, a ludzie znów zrobili sobie skrót i chodzą przez ten teren.

Jeszcze w czerwcu br. Firma Freedom Nieruchomości, która nadzoruje inwestycję w Elblągu dumnie zapowiadała, że prace budowlane ruszą w sierpniu br. Teren u zbiegu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej został nawet ogrodzony. Ruszyła szeroka promocja budowy obiektu mieszkalno-handlowego Regal Park w lokalnych mediach.

Tymczasem jak informowaliśmy niedawno, inwestor nie uzyskał pozwolenia na budowę. O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/regal-park-jeszcze-bez-pozwolenia-na-budowe-sprzedaz-mieszkan-juz-trwa/

Według naszych informacji pozwolenie na budowę zostało wydane, jednak nie jest jeszcze prawomocne. Ogrodzenie płotem terenu również nie jest jednoznaczne z zapowiedzią rozpoczęcia prac budowlanych.

– Właściciel nieruchomości ma prawo ogrodzić swój teren płotem do maksymalnej wysokości 2,5 metra wysokości bez uzyskania jakiejkolwiek zgody – informował nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Tymczasem mamy już połowę września a budowa nadal się nie rozpoczęła.

– Ta działka w centrum miasta jest jakaś pechowa – pisze nasz Czytelnik. – Ile tu obiektów miało już powstać i kończy się zawsze tak samo. Nic się nie dzieje. Teren ogrodzono płotem z blachy. Ten jednak się rozpada. Teraz kawał blachy po prostu leży na chodniku. Ostre brzegi mogą być groźne dla przechodniów. Ludzie zrobili sobie skrót i znów przechodzą przez ten teren.

4 komentarze

 • eSeM Reply

  17 września 2018 at 07:53

  Przyjdą wiatry to ogrodzenie zostanie ‘zdemontowane’ 😀

 • Elblag mieszkaniec Reply

  17 września 2018 at 16:47

  Freedom i jego mydlenie oczu . Niema pozwolenia na budowe a ludzie wplacaja pieniadze.
  Ogrodzic płot i niech ludzie myślą że coś się dzieje zeby wplacac pieniadze na rezerwacje.

 • lol Reply

  19 września 2018 at 07:31

  Przecież to jest przekręt, frajerzy płacic hehehe a później lament w tv ze ich oszukali 😀

 • obserwator Reply

  19 września 2018 at 10:29

  A jak deweloper ma ruszyć bez prawomocnego pozwolenia ? To wszystko zależy od miasta, kiedy przystawi pieczątkę – deweloper jest gotowy do wejścia na budowę od miesiąca !

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register