Regal Park jeszcze bez pozwolenia na budowę. Sprzedaż mieszkań już trwa

Teren u zbiegu ul. Nowowiejskiej oraz Królewieckiej został już ogrodzony. Inwestor deklaruje, że prace budowlane nowego obiektu mieszkalnego mają rozpocząć się jeszcze w sierpniu br. Tymczasem jak udało nam się ustalić inwestor nie uzyskał jeszcze pozwolenia na budowę w Urzędzie Miejskim w Elblągu.

Firma Freedom Nieruchomości, która obsługuje planowaną inwestycję, szeroko informuje o tym, że budowa obiektu mieszkalnego ma wkrótce się rozpocząć. Pada również konkretna deklaracja – prace mają się rozpocząć już w sierpniu. Teren przyszłej budowy został nawet ogrodzony, co ma potwierdzać poważne zamiary inwestora.

Elbląska firma rozpoczęła również sprzedaż mieszkań. Tymczasem jak się okazuje, inwestor nie uzyskał jeszcze pozwolenia na budowę.

– Jest z tym problem. O ile ktoś może tam kupić mieszkania za pełną kwotę to nie ma problemu. Może sobie rezerwować lokal. Jednak osoby, które chcą wziąć kredyt na zakup lokalu w Regal Park są odsyłane z banków z niczym. Powód jest jeden – ta inwestycja nie ma jeszcze wydanego pozwolenia na budowę – pisze do nas jedna z Czytelniczek. – Nie wydaje mi się, aby prace budowlane miały rozpocząć się w sierpniu. To nierealne.

Pytaliśmy o to Jarosława Kraińskiego z firmy Freedom Nieruchomości, jednak nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi.

Te informacje potwierdza natomiast Urząd Miejski w Elblągu.

– Inwestor nie uzyskał jeszcze pozwolenia na budowę, procedura jest w toku. Zapoznajemy się ze złożonym wnioskiem – poinformował nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego prezydenta Elbląga.

Fakt ogrodzenia terenu płotem jeszcze nie świadczy o zamiarze rozpoczęcia prac budowlanych.

– Właściciel nieruchomości ma prawo ogrodzić swój teren płotem do maksymalnej wysokości 2,5 metra wysokości bez uzyskania jakiejkolwiek zgody – dodaje Łukasz Mierzejewski.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register