Region: Nietrzeźwi, nieodpowiedzialni, niebezpieczni na drogach

Najczęściej zatrzymują ich policjanci podczas kontroli drogowej. Czasami dalszą jazdę uniemożliwiają im odpowiedzialni świadkowie. Często jednak prawda o ich stanie wychodzi na jaw dopiero wtedy, gdy swoją skrajną głupotą doprowadzą do niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Nietrzeźwi kierowcy – bo o nich mowa – to poważne zagrożenie na naszych drogach, któremu przeciwstawiają się policjanci.

Ełk: Nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek w gminie Kalinowo 

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj (23.09.2017) przed godz. 21:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi A4 z przyczepką, na trasie Dorsze-Iwaśki, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia spowodowała poważne uszkodzenie jego samochodu. W pojeździe podróżował także znajomy kierowcy. Obaj mężczyźni ucierpieli w tym zdarzeniu i zostali przetransportowani do szpitala. Doznali złamań i licznych potłuczeń ciała. Badanie stanu trzeźwości 42-letniego kierowcy wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszelkie okoliczności tego wypadku.

Olsztyn: Bez prawa jazdy i kompletnie pijany – zatrzymany osoby wracające do domu

W niedzielę (24.09.2017) przed godz. 6:00 na jednej z ulic osiedla Zatorze grupa osób wracających do domu zauważyła jadący „zygzakiem” w ich kierunku samochód osobowy. Przechodnie nie mieli żadnych wątpliwości, że z kierowcą nie wszystko jest w porządku ponieważ auto, którym kierował mężczyzna miało rozbity przód. Bez chwili namysłu zatrzymali auto, zabezpieczyli kluczyki i uniemożliwili ucieczkę kompletnie pijanemu mężczyźnie.

Oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast wysłał patrol ruchu drogowego. Policjanci wylegitymowali kierowcę i zbadali jego stan trzeźwości. Kierowcą renault był 28-letni mieszkaniec Olsztyna, w którego krwi krążyły prawie trzy promile alkoholu. Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach okazało się również, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

  • Auto zatrzymane w Olsztynie #1
  • Auto zatrzymane w Olsztynie #2
  • Auto zatrzymane w Olsztynie #3
 

W trakcie ustalania okoliczności zatrzymania policjanci ustalili, że kierowca osobowego renault kilkaset metrów wcześniej wjechał i uszkodził barierki ochronne ponieważ był tak pijany, że nie dał rady wykonać manewru skrętu w lewo. Uszkodzonym samochodem odjechał z miejsca zdarzenia i próbował uciec. Na szczęście w pobliżu znalazły się osoby, dzięki którym mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za swoje zachowania.

28-letni mieszkaniec Olsztyna odpowie teraz za spowodowanie kolizji drogowej, kierowanie bez prawa jazdy, oraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Godne naśladowania zachowanie świadków zdarzenia, jest kolejnym przykładem na to, że bezpieczeństwo na naszych drogach nie jest nikomu obojętne. Postawa obywatelska i zdecydowane działanie po raz kolejny doprowadziło do wyeliminowania z ruchu drogowego śmiertelnego zagrożenia jakie stwarzają nietrzeźwi kierowcy.

Lidzbark Warmiński: Nietrzeźwi kierujący na terenie powiatu

W piątek (22.09.2017) o godz.20:20 oficer dyżurny lidzbarskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym poruszającym się fiatem na terenie centrum miasta. Zgłaszający widział jak młody mężczyzna przed odjazdem wypił piwo, a następnie wsiadł za kierownicę swojego pojazdu i odjechał. Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole. Podczas przejazdu ulicami miasta jednego z patroli, policjanci na ul. Bartoszyckiej zauważyli wskazany pojazd. Został on zatrzymany do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział młody mężczyzna. Podczas sprawdzania dokumentów od mężczyzny wyczuwalna woń alkoholu. Przeprowadzone badanie testerem potwierdziło alkohol. W rozmowie z policjantami 27-latek przyznał się, że pił piwo chwilę przed zatrzymaniem. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma ponad 0,75 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdem, pojazd przekazano osobie wskazanej.

Kolejnych dwóch nietrzeźwych, tym razem kierujących rowerami funkcjonariusze zatrzymali w sobotę (23.09.2017). Pierwszego patrol prewencji zauważył o godz. 16:30 w Ornecie na ul. 1-go Maja. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu u 25-latka wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Rower przekazano osobie wskazanej, a mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany 500 zł mandatem karnym. Kolejnego kierującego o godz. 19:00 zatrzymali policjanci ruchu drogowego na trasie Kierwiny-Stoczek. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu u 48-latka wykazało 0,88 promila alkoholu w organizmie. Rower przekazano osobie wskazanej. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany 500 zł mandatem karnym.

Elbląg: Mężczyzna zatrzymany za jazdę po pijanemu

Była godzina 17:00 w sobotę, gdy policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli przy ul. Malborskiej auto osobowe. Samochodem kierował 24-letni mężczyzna. Policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkotestem dało wynik 0,68 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a jego auto przekazano wskazanej przez niego trzeźwej osobie. Teraz 24-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Działdowo: Nietrzeźwy za kierownicą = utrata prawa jazdy

W sobotę (23.09.2017) dzielnicowy i policjant ds. wykroczeń pełnili razem służbę na terenie Działdowa. Około godz. 20:00 będąc w jednej z miejscowości na terenie gminy, zatrzymali do kontroli pojazd marki Opel. Za kierownicą auta siedział mieszkaniec gminy Działdowo. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego i okazało się, że miał on przeszło 2 promile alkoholu w organizmie. 61-latek stracił prawo jazdy, które odebrali mu funkcjonariusze. Ponadto za kierowanie pojazdem „na podwójnym gazie” grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka kara finansowa.

Mimo wielu apeli policji kierowanych do uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza kierujących pojazdami mechanicznymi, odnośnie właściwego zachowania w czasie jazdy, nadal zdarzają się kierujący, którzy wbrew przepisom drogowym wsiadają za kierownicę po alkoholu, nie bacząc na niebezpieczeństwo, jakie stwarzają dla innych użytkowników dróg i dla samych siebie. Przepisy obowiązujące w tym zakresie i konsekwencje prawne dla nietrzeźwych kierujących nie znajdują uzasadnienia dla tego typu zachowania. Każdy kto wsiada za kierownicę po spożyciu wysokoprocentowego trunku musi liczyć się z utratą uprawnień do kierowania pojazdami i wysoką karą finansową, a także zagrożeniem utraty wolności.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register