Rekordowy elbląski „Rowerowy Maj”

Ponad 600 elbląskich uczniów weźmie udział w rozpoczynającej się 7 maja ogólnopolskiej kampanii „Rowerowy Maj”. Przez cały miesiąc dojeżdżać będą do szkoły na rowerach, hulajnogach, rolkach lub deskorolkach promując aktywny tryb życia. Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane są nagrody indywidualne i klasowe.

Kampania „Rowerowy Maj” zainicjowana została przez Urząd Miejski w Gdańsku a w obecnej edycji weźmie udział 30 miast i gmin. W naszym mieście po raz kolejny w akcji biorą udział szkoły SP6 i Regent College a po raz pierwszy SP14 i SP18.

Każdego szkolnego dnia od 7 maja do 30 maja uczniowie za dojazd na zajęcia otrzymywać będą naklejki, które przykleją do dzienniczka rowerowego i na plakat klasowy. Na zakończenie rywalizacji najaktywniejsi uczestnicy otrzymają nagrody a najaktywniejsza szkoła zdobędzie puchar.

Nowością tegorocznej edycji jest platforma internetowa rowerowymaj.eu na której będzie można obserwować wyniki zmagań klasowych.

Rowerowy Maj to nie tylko zabawa ale także edukacja. W ramach trwania kampanii  w szkołach uczestniczących w akcji odbywają się spotkania dotyczące zasad bezpieczeństwa i ruchu drogowego.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register