Renowacja parku tak, ale bez amfiteatru. Na to zabraknie pieniędzy

Miasto, razem z władzami Kaliningradu, przygotowuje się do pozyskania środków na renowację Parku Dolinka. Niestety wiele wskazuje na to, że w projekcie zabraknie środków na modernizację amfiteatru, który nadal stoi ogrodzony i … stopniowo niszczeje.

Prezydent Witold Wróblewski w kwietniu br. gościł wicemera Kaliningradu Jurija Kondratjewa. Podczas spotkania podpisano list intencyjny, na mocy którego Elbląg i Kaliningrad będą podejmowały wspólne starania o pozyskanie funduszy unijnych w ramach programu transgranicznego Polska – Rosja, na przedsięwzięcia służące między innymi rozwojowi i zachowaniu kultury lokalnej i dziedzictwa przyrodniczego.

W Elblągu dzięki środkom z tego programu planowana jest rewitalizacja Parku Dolinka, a w Kaliningradzie modernizacja zabytkowego kompleksu – Parku Aschmanna.

– Bardzo się cieszę, że możemy wspólnie pracować nad tym projektem i starać się pozyskać fundusze unijne. Dzisiejsze spotkanie i list intencyjny to kolejny krok w pracach, które rozpoczęliśmy z Panem Merem Aleksandrem Jaroszukiem w ubiegłym roku. Oba pomysły dotyczą modernizacji parków z uwzględnieniem funkcji rekreacyjno-wypoczynkowej. My pracujemy nad modernizacją Parku Dolinka. Zależy nam na tym, aby to miejsce tętniło znowu życiem i było atrakcyjnym dla różnych grup mieszkańców i turystów – podkreślał podczas spotkania prezydent Witold Wróblewski.

Podczas spotkania zaprezentowana została koncepcja rewitalizacji Parku Dolinka, która zakłada stworzenie między innymi strefy seniora, placu zabaw, letniego toru saneczkowego, czy budowę boisk do siatkówki plażowej, stołów do ping-ponga i siłowni zewnętrznej.

– Aktualnie przygotowywany jest projekt do Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Rosja 2014-2020. Jest ogłoszony konkurs –  składanie wniosków będzie trwało od lipca do października br. Jesteśmy cały czas w kontakcie z władzami Kaliningradu z którymi mamy podpisanie porozumienie w tej sprawie. W najbliższym czasie odbędzie się kolejne spotkanie z naszymi partnerami. Udział w nim wezmą przedstawiciele Mera Kaliningradu i dyrekcji Parku Aschmanna – informuje nas Joanna Urbaniak, rzecznik prasowa prezydenta miasta.

Niestety plany projektowe nie będą uwzględniały renowacji amfiteatru w Parku Dolinka. Na to, jak się okazuje, nie wystarczy środków finansowych. Miasto nie ma nawet obecnie pieniędzy na rozbiórkę tego obiektu. Wygląda więc na to, że nadal będzie stał ogrodzony i stopniowo coraz bardziej niszczał.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register