Republikanie o wiceprezydencie Jacku Boruszce: „To skandaliczne i niebezpieczne”

Członkowie elbląskiej organizacji Republikanie nie kryją oburzenia z faktu, że w proteście pod budynkiem Sądu Okręgowego w Elblągu obecny był wiceprezydent miasta Jacek Boruszka (PO). W tej sprawie Republikanie wystosowali otwarte pismo.

– Ze zdumieniem odnotowaliśmy udział części elbląskich władz miejskich podczas czwartkowego (27 lipca) protestu przed elbląskim sądem. Jak donosi jeden z elbląskich portali internetowych Pan Jacek Boruszka, Wiceprezydent Elbląga, stwierdził podczas pikiety, że „Jeżeli chodzi o władze Elbląga, to jak państwo widzą jestem tu ja, są radni” – piszą Republikanie.

Nie odmawiamy nikomu prawa do protestu i obywatelskiego sprzeciwu. To jeden z fundamentów demokracji i społeczeństwa obywatelskiego. Sprzeciwiamy się jednak stanowczo wplątywaniu Elbląga w ogólnopolskie spory partyjne oraz próbie przeniesienia temperatury tych sporów na elbląskie podwórko. To skandaliczne i niebezpieczne.

Słowa Wiceprezydenta Elbląga sugerują bowiem, że Pan Boruszka wraz z częścią elbląskich radnych wziął udział w proteście z ramienia władz Elbląga. W związku z tym zadajemy otwarte pytania władzom miasta oraz radnym:

– Czy to wystąpienie i udział w proteście były konsultowane z Prezydentem Elbląga oraz elbląską Radą Miasta?

– Czy Elbląg oficjalnie włącza się w protesty przeciwko reformie sądownictwa?

Piotr Opaczewski
Stowarzyszenie Republikanie Klub w Elblągu

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register