Robert Biedroń w Elblągu. Będzie otwarte spotkanie dla elblążan

Polityk samorządowy i jeszcze urzędujący prezydent Słupska – Robert Biedroń pojawi się w Elblągu. Będzie chciał spotkać się z elblążanami. Jakie jednak jest prawdziwy powód tej wizyty?

Spotkajmy się w Elblągu! Porozmawiajmy też o tym co ważne dziś i jutro dla naszych miast. Opowiem Wam też dlaczego powstała moja książka „Pod Prąd”. Przed spotkaniem do nabycia będą książki „Pod prąd” oraz „Włącz demokrację” – pisze na facebooku Robert Biedroń.

Z Robertem Biedroniem będzie można spotkać się w niedzielę, 19 sierpnia br. w Ratusz Staromiejskim o godz. 11.30.

Czy spotkanie w Elblągu to jedynie chęć rozmowy i promocja swoich książek, czy też rozpoczyna się budowa szerszego, lewicowego projektu politycznego?

Jak informuje portalsamorzadowy.pl, jeszcze nie dawno Robert Biedroń swój start w wyborach na prezydenta Słupska uznawał jako pewnik, tak przynajmniej podkreślał na spotkaniach z mieszkańcami. I to nie tylko swojego miasta.

Teraz jego deklaracje co do wyborów samorządowych już nie są takie zasadnicze.

– Mam dylemat, czy kandydować i dokończyć swoją kadencję, czy kandydować i w pewnym momencie realizować się w polityce na szczeblu ogólnopolskim, czy nie kandydować w ogóle. Najbardziej racjonalny jest trzeci wariant. Bo jeśli będę kandydować na prezydenta Słupska, to może się okazać, że będziemy mieć komisarza wyborczego z PiS i przez pół roku PiS będzie rządziło w Słupsku – mówił kilka dni temu w TOK FM.

O ewentualnym kandydowaniu Roberta Biedronia na urząd prezydenta, ale Polski spekuluje się od dawna. On sam jeszcze niedawno odpowiadał, że prezydentura interesuje go wyłącznie w wymiarze Słupska, ale ostatnio nie ukrywa, że myśli o czymś więcej.

– Coraz częściej myślę o tym, że Słupsk to za mało, że trzeba zrobić coś więcej – mówił w rozmowie z Portalsamorzadowy.pl. – Ludzie czekają. Już nie pokładają nadziei w tej tradycyjnej opozycji, która dziś jest a szukają czegoś autentycznego, świeżego, wiarygodnego. Ja to widzę. Ale to musi być przemyślane, musi być odpowiedni moment – dodaje.

W wywiadzie dla „Die Welt” Biedroń ostro skrytykował opozycję, wprowadzając ją tym samym w konsternację. – Opozycja parlamentarna w Polsce, a przede wszystkim Platforma Obywatelska byłego premiera Donalda Tuska jest niewiarygodna – powiedział niemieckim dziennikarzom. Zdaniem Biedronia, PO „zdyskredytowała się” głosując przeciwko liberalizacji i surowych przepisów o aborcji. Według polityka, siła PiS wynika ze słabości opozycji, która nie ma żadnego programu.

Coraz głośniej mówi się o tym, że Biedroń wystartuje z własnym ugrupowaniem do wyborów parlamentarnych lub będzie się starał o mandat europosła. Wokół prezydenta Słupska mnożą się niewiadome. Jedno jest pewne – potrafi on skutecznie zaskoczyć.

O tym, w których wyborach decyduje się zdecyduje się kandydować, dowiemy się w najbliższych miesiącach.

fot. Robert Biedroń/facebook

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register