Rodzinny festyn na Kalbarze w Elblągu

Przed nami pierwsza tego lata impreza rodzinna organizowana przez MOSiR na torze Kalbar. W niedzielę, 25 lipca, w godzinach 12.00-17.00 odbędzie się festyn z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy. Wśród atrakcji m.in.: tor przeszkód dla najmłodszych, hulajnogi elektryczne, paintball oraz pokaz sprzętu wojskowego.

W najbliższą niedzielę obchodzimy święto św. Krzysztofa. Jest to również międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Ten dzień to znakomita okazja, aby promować bezpieczne poruszanie się na drodze wśród dzieci i młodzieży. A pomogą w tym atrakcje przygotowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, przy wsparciu partnerów.

Na Torze Kalbar dostępnych będzie wiele ciekawych atrakcji związanych z bezpieczeństwem i dobrą zabawą dla naszych pociech. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego udostępni swój symulator zderzeń oraz alkogogle. Przy stoisku Komendy Miejskiej Policji w Elblągu będzie można sprawdzić z bliska jak wygląda nowoczesny radiowóz czy posłuchać wykładu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zapobieganiu uzależnieniom.

Sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych powinien cieszyć się pokaz sprzętu wojskowego przygotowany przez 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie wchodzący w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze WOT zorganizują także specjalne stanowisko z paintballem. Natomiast elbląska Straż Miejska udostępni grę planszową dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na powierzchni toru będą przygotowane także specjalne przeszkody, równoważnie, slalomy, znaki drogowe, które utworzą atrakcyjny tor przeszkód dla rowerków, hulajnóg, wrotek czy rolek.

Fani hulajnóg elektrycznych będą mogli natomiast bezpłatnie skorzystać z toru do swobodnej jazdy. Na torze odbędą się także warsztaty jazdy na rolkach, które poprowadzi profesjonalny instruktor. Natomiast animatorzy wszystkim chętnym dzieciom przyozdobią buzie kolorowymi wzorami. Każdemu uczestnikowi zajęć sportowych zalecamy założenie kasku i ochraniaczy. Warto także pamiętać, że podczas festynu w godz. 12-17 ograniczona będzie możliwość tradycyjnej szybkiej i swobodnej jazdy na torze. Serdecznie zapraszamy, wstęp na imprezę jest wolny.

Organizatorami festynu są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski. Partnerzy: 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej, Straż Miejska w Elblągu, Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu, Komenda Miejska Policji w Elblągu, Hulajnogi Elbląg.

Tekst i fot. MOSiR

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register