Rondo Marii i Lecha Kaczyńskich w Elblągu? To bardzo możliwe

Klub Gazety Polskiej z powodzeniem zbiera wyrazy poparcia pod pomysłem nazwania elbląskiego ronda przy zbiegu ulic Teatralnej, Robotniczej, Browarnej i Nowej imieniem Marii i Lecha Kaczyńskich. Ma już prawie połowę ilości podpisów, która jest wymagana do tego, by zgłosić tę inicjatywę jako projekt obywatelski – informuje Onet.pl.

Kluby Gazety Polskiej w Elblągu są dwa i inicjatorem tego przedsięwzięcia jest pierwszy z nich. Zbiórkę zaczął bez rozgłosu, dopiero potem tematem zainteresowały się lokalne media. Społecznicy mają już 300 podpisów. Jeśli będzie ich 750, będą mogli sami wnieść projekt uchwały pod obrady miejskiej rady.

– Rondo znajduje się w trudnym miejscu, w towarzystwie kościoła i cmentarza. Mnie się wydaje, że to godne miejsce – zaznacza Zbigniew Pąsik, przewodniczący elbląskiego Klubu Gazety Polskiej.

Zachęca też w rozmowie z Onetem do poparcia pomysłu. Można to zrobić zgłaszając się telefonicznie lub przychodząc osobiście do siedziby klubu, która mieści się w tym samym budynku, w którym poseł PiS Jerzy Wilk ma siedzibę swojego biura.

– Maria i Lech Kaczyńscy zginęli w ważnej misji, przywracając pamięć o wymordowaniu inteligencji polskiej w Katyniu. Ich śmierć położyła nas na łopatki – podkreśla Zbigniew Pąsik, gdy pytam, dlaczego klub wybrał akurat takich patronów. – Państwo Kaczyńscy stanowią też rzadki przypadek ludzi u władzy, których naród rzeczywiście ukochał. Proszę zobaczyć na miesięcznice: minęło ponad siedem lat od ich śmierci, a ludzie wciąż przychodzą się gromadzić i ich wspominać. Nasze pokolenie zostało przeorane przez życie najpierw przez komunę, a potem po komunie. Chcielibyśmy móc wspominać chociaż Kaczyńskich. Wiem, że nie każdy to zrozumie.

Jeśli inicjatorom uda się zebrać wymaganą liczbę podpisów, a wszystko wskazuje, że będzie to osiągalne, obywatelski projekt uchwały trafi pod obrady zdominowanej przez przedstawicieli PiS Rady Miasta Elbląga. Wynik takiego głosowania będzie z góry oczywisty. W naszym mieście jedno z rond będzie więc wkrótce nosiło nazwę Marii i Lecha Kaczyńskich.

2 komentarze

 • fu.kduck Reply

  25 sierpnia 2017 at 16:22

  WTF!zadnego ronda im.Kaczynskich,poniewaz jest wielu wazniejszych Elblazan wartych upamietnienia!!Normalni wola nazwe np.Zamech a nie kogos kto byl tylko i az Prezydentem!!malo juz oni namieszali w tym kraju,jeszcze ronda beda nazywac ich nazwiskiem,NIE!!

 • Jolanta Reply

  31 sierpnia 2017 at 22:11

  To chyba ZART!!!!!. Kaczyńscy nic dobrego nie zrobili dla Polski,a odwrotnie. To ze ktoś zginął w wypadku to nie jest powód do uczczenia jego pamięci w ten sposób.
  Pomysł w/w jest dobry -Zamech.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register