Rośnie poziom wody w rzece Kumieli. Służby w pogotowiu

Czy grozi nam groźna sytuacja z września br., gdy wylały wody rzeki Kumieli? Na razie wiadomo, że stan wody w tej rzece wzrasta. Służby na bieżąco monitorują jej poziom i są gotowe do interwencji.

W Elblągu panują ciężkie warunki atmosferyczne. Wieje silny wiatr i występują intensywne opady deszczu. Zmagamy się również ze zjawiskiem cofki – wody z Zalewu Wiślanego są wpychane do rzeki Elbląg. Poziom jej wód stale rośnie iż zbliża się do poziomu alarmowego. Podobnie sytuacja wygląda na Jeziorze Druzno.

Służby kryzysowe monitorują również stan rzeki Kumieli. To jej wody we wrześniu zalały wiele ulic i domów w naszym mieście. Jak na razie, choć poziom wody stale wzrasta, nie ma powodu do niepokoju. Chociaż sytuacja pogodowa nad naszym miastem zmienia się bardzo dynamicznie.

Centrum Zarządzania Kryzysowego w Elblągu podaje, że obecnie opady deszczu wynoszą 50 litrów na metr sześcienny. W czasie wrześniowej ulewy notowaliśmy natomiast opady wynoszące 70 litrów. Jednak służby kryzysowe na bieżąco monitorują stan wód Kumieli, ponieważ w godzinach wieczornych spodziewane jest większe załamanie pogody.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register