Rowerami po drugiej stronie rzeki Elbląg

Pierwsza z serii czterech popołudniowych wycieczek rowerowych zorganizowanych w ramach akcji ,,Wakacje z MOSiR-em 2021” zgromadziła na starcie 40 osób. Celem jazdy tak licznej grupy była mniej znana strona Kanału Jagiellońskiego oraz rzeki Elbląg na odcinku do Nowakowa.

Peleton ruszył spod liter ELBLĄG na elbląskim bulwarze i przez Bielnik I i Bielnik II dotarł do Kępy Rybackiej, gdzie zaczęła się rzadko uczęszczana rowerowo droga do Nowakowa. Jej specyfiką była jazda po betonowych płytach drogowych, które nie są zbyt komfortowe dla jednośladów i trzeba wiedzieć, jak po nich jeździć, aby było w miarę wygodnie.

Droga prowadziła u podstawy wału przeciwpowodziowego, dlatego też grupa weszła na jego koronę, aby zorientować się w terenie, a kilka osób nawet jechało po świeżo skoszonej trawie. Wycieczka miała na celu obejrzenie elbląskiej elektrociepłowni z drugiej strony rzeki Elbląg i to udało się znakomicie.  Na dalszych kilometrach sprawdziliśmy, czy ruszyły już prace przy budowie mostu obrotowego w Nowakowie, który zastąpi zasłużonego, pontonowego ,,zygzaka”.

Za Nowakowem grupa miała do pokonania terenowy odcinek jazdy po wale rzeki Elbląg, a potem pozostało udać się na lody, ufundowane przez Gminę Elbląg, które czekały na nas w lodziarni na Placu Słowiańskim.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne i aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu oraz za bezpieczną jazdę. Kolejna popołudniowa wycieczka rowerowa już 27 lipca. Start o godzinie 17:00 z pętli na ulicy Ogólnej. Wcześniej zaś – 25 lipca (niedziela) lipcowa odsłona Miejskich Wycieczek Rowerowych.  Odsłona nocna, start bowiem o godzinie 20:00, też z pętli na ulicy Ogólnej.

Tekst i fot. MOSiR

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register