Rowerowa wspinaczka do Milejewa

Po raz czwarty w tym roku miłośnicy dwóch kółek wyruszą na trasę Miejskiej Wycieczki Rowerowej. Tym razem uczestnicy odwiedzą Milejewo i stację hydrologiczno-meteorologiczną. Start w niedzielę, 8 kwietnia, o godz. 10:00 z pętli tramwajowej przy ulicy Ogólnej.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW,  Biuro Podróży Variustur oraz Urząd Gminy w Elblągu zapraszają do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga.

– Milejewo uczestnicy Miejskich Wycieczek Rowerowych odwiedzają regularnie co roku – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. W tej niewielkiej miejscowości  znajduje się bowiem wiele ciekawostek. Jedną z nich jest stacja hydrologiczno-meteorologiczna Instytutu Meteorologii  i Gospodarki Wodnej (IMiGW), która będzie celem naszej niedzielnej jazdy. Trasa wycieczki prowadziła będzie z Elbląga przez Jagodnik, Ogrodniki, Milejewo, Kamiennik Wielki z którego ponownie wrócimy do Elbląga. Trasa liczy około 28 kilometrów (Mapa – do pobrania).

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Organizatorzy szczególnie zalecają posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Niedzielna przejażdżka będzie przebiegała także po drogach gruntowych i z płyt betonowych, dlatego zaleca się jazdę na rowerach górskich lub trekkingowych z działającymi przerzutkami. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

– Podczas dziesięciu tegorocznych edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych trwa konkurs dla najaktywniejszych uczestników (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach). Prosimy nie zapomnieć o zabraniu książeczek PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2018 roku w drodze losowania, na podstawie wpisów w książeczce wycieczek kolarskich PTTK – dodaje Marek Kamm.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym, wiosennym powietrzu. Dla pierwszych 50 osób są przygotowane ,,Mapy atrakcji turystycznych Wysoczyzny Elbląskiej i okolic’’ ufundowane przez Nadleśnictwo Elbląg. Start 8 kwietnia o godz. 10:00 z pętli tramwajowej przy ulicy Ogólnej.

Tekst i fot. MOSiR

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register