Rowerowe odwiedziny Wałów Tolkmita

Śladów polskiej złotej jesieni będziemy szukać podczas październikowej odsłony Miejskich Wycieczek Rowerowych organizowanych przez MOSiR oraz PTTK. Przy okazji przyjrzymy się Wałom Tolkmita i poznamy historię tego ciekawego miejsca.

Wycieczka wystartuje z Elbląga, następnie udamy się przez Jelenią Dolinę i Ogrodniki w kierunku Tolkmicka, przed którym znajdują się Wały Tolkmita. Po ich obejrzeniu ruszymy – jak warunki terenowe pozwolą – w kierunku wsi Nowinka, skąd zjedziemy do Tolkmicka.

Powrót do Elbląga będzie odbywał się wzdłuż Zalewu Wiślanego, przez Kadyny, Suchacz i Nadbrzeże. Nasza jazda zakończy się na rampie przy skrzyżowaniu ulic Mazurska/Odrodzenia. Zobacz mapę – 50 km. Na trasie będzie dominował asfalt różnej jakości, pojawią się też betonowe płyty i odcinek terenowy.

Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, dopasowane do trudności na trasie i możliwości grupy. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Dłuższy postój będzie przy Wałach Tolkmita i w Tolkmicku. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Udział w wycieczce, która zakończy się około godz. 15:00, jest bezpłatny.

Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, w związku z tym prosimy pamiętać o ubraniu się stosownie do pory roku. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki.

Wzorem lat ubiegłych, także w roku 2022 trwa konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2022). Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Salonem-Serwisem Rowerowym Wadecki i Gminą Elbląg.

Ruszamy w niedzielę, 16 października, o godzinie 10:00 z pętli przy ulicy Ogólnej.

Tekst i fot. MOSiR

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register