Rowerowe spacery z leśnikiem

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu i Nadleśnictwo Elbląg zapraszają na nowy cykl imprez pod nazwą „Rowerowe spacery z leśnikiem”. Pierwsze, inaugurujące spotkanie odbędzie się we wtorek, 25 maja, o godz. 17. Zbiórka przy siedzibie Nadleśnictwa Elbląg przy ul. Marymonckiej 5.

Rowerowe spacery z leśnikiem to nowatorska impreza, podczas której będzie można aktywnie spędzić czas w lesie. Poznamy jego tajemnice dzięki fachowemu komentarzowi leśnika. Wszystko to odbędzie się podczas krótkiej, do 10 km, przejażdżki rowerowej, która raz na jakiś czas przerodzi się w spacer szlakami i ścieżkami Bażantarni, na terenie leśnictw Dąbrowa i Dębica. W trakcie cyklu imprez dowiemy się wielu ciekawostek o życiu lasu i pracy leśników, poznamy metody ochrony środowiska, a także udoskonalimy technikę jazdy rowerem w terenie.

Cykl imprez „Rowerowe spacery z leśnikiem” zacznie się 25 maja 2021r o godz. 17 przy siedzibie Nadleśnictwa Elbląg. Oprócz majowego wydarzenia, zaplanowane są po dwa spotkania w czerwcu oraz we wrześniu i październiku. Zawsze we wtorek, zawsze o godzinie 17. Dokładne daty i miejsca zbiórek będą podawane w kolejnych zapowiedziach. Regulamin Rowerowych spacerów dostępny jest na stronie MOSiR.

Organizatorzy informują, że w przypadku ekstremalnych zjawisk pogodowych (np. huragany, ulewy) impreza może zostać odwołana. Informacja o odwołaniu ukaże się niezwłocznie na stronie MOSiR.

Tekst i foto: MOSiR

1 komentarz

  • miodzio Reply

    25 maja 2021 at 16:23

    Czemu we wtorki ?. Co do pomysłu “wycieczek rowerowych” to super lecz termin to uważam niezbyt dobrany. Większość chętnych przypuszczam będzie w pracy . Moim skromnym zdaniem nie lepiej by było w niedzielę.?. Pozdrawiam.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register