Rowerowy Maj za nami                

W sobotę, 8 czerwca odbyło się podsumowanie akcji „Rowerowy Maj”, która oficjalnie – pod patronatem Urzędu Miejskiego w Elblągu – odbyła się po raz pierwszy, a przy współudziale MOSiR po raz czwarty. 

Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych. 

– Rozpoczęliśmy na Placu Jagiellończyka, gdzie po udekorowaniu okolicznościowymi balonami liczny peleton (około 250 osób)  przedszkolaków, uczniów, rodziców, nauczycieli oraz dopingujących akcji mieszkańców Elbląga ruszył w krótką trasę ulicami miasta. Jechaliśmy pod przewodnictwem policjantów do Bażantarni, gdzie na polanie z wiatami był przygotowany piknik, podczas którego ogłoszono zwycięską szkołę oraz w ręce nowego właściciela trafił rower ufundowany przez sklep rowerowy KM Bike – relacjonuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

Delikatnie zachmurzone niebo rozpogodziło się nad Bażantarnią i upał od razu zaczął dawać się we znaki. Atmosfera przy ognisku gdzie pieczone były kiełbaski zrobiła się iście piekielna. Dobrym sposobem na schłodzenie się były lody ufundowane dla dzieci, a zupełnie zasłodzenie było możliwe dzięki wacie cukrowej produkowanej w ilościach hurtowych. 

Nadszedł też czas na rozstrzygnięcia w tytułowym temacie.

– Najlepszą szkołą w Elblągu została Szkoła Podstawowa nr 6 z dzielnicy Rakowo, co w sumie nie dziwi, bo to już rutyniarze, którzy ideę akcji wcielają w życie od lat. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 14 z Zatorza, zaś na trzecim miejscu podium zameldowała się Szkoła Podstawowa nr 18 z elbląskiej  Zawady – informuje Marek Kamm.

Puchary, dyplomy oraz różnego rodzaju nagrody rzeczowe wręczali Robert Turlej – radny Rady Miejskiej, Andrzej Budzelewski – dyrektor Departamentu Sportu i Rekreacji oraz Andrzej Demczuk – dyrektor Departamentu Gospodarki Komunalnej. 

W akcji udział brało także jedno elbląskie przedszkole – „Bratek” z ulicy Słonecznej, które MOSiR miał przyjemność odwiedzić w połowie maja i już wtedy widząc ich parking zastawiony hulajnogami i rowerami, widać było, że akcja spodobała się przedszkolakom i ich rodzicom. 

 – Gratulacje! Tak trzymać! Brawo! Nie zapomnijcie, że rowerowy maj trwa cały rok.  Nie ma bowiem złej pogody na rower, są tylko źle ubrani rowerzyści! – twierdzi z uśmiechem Marek Kamm.

Tekst MOSiR i Rowerowy Maj. Fot. MOSiR.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register