Rozbój na Targowisku Miejskim. Prokuratura rozpoczyna dochodzenie

Prokuratura Rejonowa w Elblągu nadzoruje postępowanie przygotowawcze w sprawie rozboju mającego miejsce na terenie targowiska miejskiego w Elblągu.

Jak wynikało z dokonanych w sprawie ustaleń w dniu 8 października 2018 r. w Elblągu, sprawca posługując się nożem, którym zadał cios w nogę swojej ofiary, powodując ranę kłutą uda lewego oraz używając przemocy polegającej na szarpaniu pokrzywdzonego mężczyzny za odzież oraz na biciu go pięściami po twarzy, dokonał przywłaszczenia jego mienia wartości 250 zł. W sprawie w dniu 10.10.2018 r. zostało wszczęte śledztwo o czyn z art. 280 §2 kk w zb z art. l57§ 2kk w zw z art. ll §2 kk – informuje Prokuratura Rejonowa w Elblągu.

Wobec podejrzanego o popełnienie zbrodni, prokurator skierował do Sadu Rejonowego w Elblągu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wniosek ten został uwzględniony przez Sąd. Postępowanie pozostaje w toku.

W myśl art. 280 § 2 kk, jeśli sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym albo działa w inny sposób bezpośrednio zagrażający życiu lub wspólnie z inną osobą, która posługuje się taką bronią, przedmiotem, środkiem lub sposobem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Przypomnijmy, że do rozboju doszło w październiku br. na terenie Targowiska Miejskiego. Tam, najpierw doszło do szarpaniny pomiędzy 23-latkiem a 18-latkiem. Starszy nie chciał oddać posiadanych przedmiotów tj. e-papierosa oraz telefonu komórkowego a 18-latek zażądał właśnie tych rzeczy. Wtedy też ugodził nożem 23-latka i uciekł ze zrabowanymi przedmiotami.

– Policjanci zatrzymali mężczyznę oraz jego 15-letniego kolegę. W przypadku 18-latka skierowano wniosek o tymczasowe aresztowanie. Młody mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa. Teraz odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 23-latek po opatrzeniu przez ratowników medycznych został zwolniony – mówił kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register