Rozbój na ul.Polskiej

Mokotowscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Napastnicy zaatakowali pokrzywdzonego na ulicy. Sprawcy dusząc go za szyję, wyrwali mu telefon komórkowy z ręki, po czym uciekli. Wczoraj Sławomir Z. i Patryk T. usłyszeli zarzuty karne. Za ten czyn grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w rejonie ulicy Polskiej. Mężczyzna został zaatakowany, kiedy wracał do domu. Sprawca chwycił go za szyje i zaczął dusić, w tym czasie drugi z napastników wyrwał mu z ręki telefon komórkowy, po czym obaj uciekli. Mężczyzna o całym zdarzeniu powiadomił Policję. Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu.

Analiza materiałów, przesłuchania świadków i czynności operacyjne doprowadziły policjantów do ustalenia osoby, przy której funkcjonariusze znaleźli skradziony aparat telefoniczny. Następnym krokiem było ustalenie sprawców rozboju. Na wyniki kryminalnych nie trzeba było długo czekać. Wczoraj w ręce mundurowych trafił 32-letni Sławomir Z. i 20-letni Patryk T.

Śledczy przestawili im zarzuty rozboju. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego czynu i poddali dobrowolnie karze. Wkrótce sprawa trafi do sądu.

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register