Rozbój w Elblągu. Napadli, pobili i okradali 65-latka

Policjanci z Elbląga zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o rozbój na 65-letnim mężczyźnie. Sprawcy napadli, pobili i okradli pokrzywdzonego. Zabrali mu telefonu i pieniądze. Wszyscy zostali zatrzymani w godzinę po zdarzeniu. Usłyszeli zarzuty prokuratorskie, a sąd zastosował wobec nich areszt. W policyjnych kartotekach figurowali, między innymi za kradzieże.

Do samego zdarzenia doszło w sobotę, 14 stycznia br., przy ul. Królewieckiej w Elblągu. Pokrzywdzony 65-latek został napadnięty około godziny 20:00. Sprawcy przewrócili go na ziemię i kopali. Zabrali mu telefon komórkowy oraz 170 zł. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Zaraz po zgłoszeniu policjanci zaczęli szukać potencjalnych sprawców.

Po godzinie zatrzymali podejrzanych przy al. Grunwaldzkiej w Elblągu. Trzech mężczyzn pasowało do rysopisów. Policjanci znaleźli przy nich pieniądze i telefon należący do pokrzywdzonego. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. W poniedziałek (16 stycznia) usłyszeli zarzuty prokuratorskie. Odpowiedzą za rozbój. Sąd aresztował ich na 3 miesiące. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Byli wcześniej karani za kradzieże.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

1 komentarz

  • Janina Reply

    23 stycznia 2023 at 14:33

    Pewnie wzieli z ulicy byle kogo i zamkneli. Typowe dla milicji

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register