Rozpoczął się remont muru przy W-Z. Nowy Zjazd zamknięty dla ruchu do września!

Rozpoczęły się prace przy remoncie muru oporowego Trasy W-Z przy Centrum Stomatologii. Do września zamknięta jest łącznica wjazdowa z Wisłostrady na most Śląsko-Dąbrowski (ul. Nowy Zjazd).

Remontowany jest mur na dojeździe do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Jest to konstrukcja betonowa, podtrzymująca nasypy dojazdów do mostu. Wraz z upływem czasu pojawiły się na niej liczne uszkodzenia. Prace zapewnią dalszą, bezpieczną eksploatację zarówno muru, jak i dojazdu (łącznicy) do mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Mur znajduje się na obszarze objętym ochroną konserwatora zabytków. Dlatego też kolorystyka i faktura betonu remontowanych murów nawiązywać będzie do pozostałych obiektów inżynierskich wybudowanych wzdłuż Trasy W-Z.

Prace wymagają odsłonięcia elementów muru od strony nasypu. Dlatego niezbędne jest zamknięcie dla ruchu łącznicy wjazdowej na most (ul. Nowy Zjazd), zamknięty został też pas do skrętu z Wisłostrady na most. Roboty potrwają do września, ale prace wymagające zamknięcia jezdni i chodnika muszą być zakończone w sierpniu, aby utrudnienia nimi wywołane były jak najmniej uciążliwe dla warszawiaków. Po zakończeniu robót przywrócona zostanie poprzednia stała organizacja ruchu.

mur

źródło: zdm.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register