Rozpoczęły się prace drogowe – zaczęły się problemy

Nasz Czytelnik wskazuje, że drogowcy nie powinni rozpoczynać remontów głównych dróg w mieście w piątek. – Zwłaszcza, gdy w tym czasie panuje wzmożony ruch na naszych ulicach – pisze nasz Czytelnik.

W dniach 10-11.05.2018 r. (czwartek i piątek) planowane są prace bitumiczne związane z wykonaniem warstw ścieralnych w obszarze przebudowywanego skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. Mickiewicza. W związku z powyższym na odcinku Al. Grunwaldzkiej w obrębie tego skrzyżowania pojawią się utrudnienia w ruchu związane z zawężeniami pasów ruchu na jezdni północnej (kierunek do centrum). Utrudnienia nie będą miały wpływu na funkcjonowanie komunikacji publicznej” – informuje elbląski Ratusz.

– Ja polecam, aby prezydent miasta wsiadł w samochód i przejechał się przez Grunwaldzką w piątek po godz. 13.00. Postał trochę w korkach. Kto to wymyślił, aby w ten dzień wykonywać prace drogowe i blokować jezdnie w szczycie. Czy nie można prac tak zaplanować, aby wykonywać je w innych godzinach, wieczornych? – pyta nasz Czytelnik. – Kierowcy stali w kilometrowych korkach na Grunwaldzkiej. Zrobił się wielki chaos.

Niestety ale kierowcy muszą się przygotować, że również w weekend będą zmagali się z utrudnieniami w ruchu.

W związku z pracami bitumicznymi nawierzchni jezdni w obszarze dzielnicy Zatorze, w dniach 12-13.05.2018 (sobota, niedziela – praca w systemie 24/24 h) wyłączone zostaną z ruchu kołowego odcinki ulic: Lotniczej, Skrzydlatej, Fredry oraz Kilińskiego objęte dokumentacją projektową – zgodnie z załączonym schematem. Konieczność całkowitego zamknięcia odcinków jezdni związana jest z zastosowaniem specjalistycznej technologii wzmocnienia warstw nowych nawierzchni co pozwoli na szybsze zakończenie prac drogowych przy zachowaniu zakładanych parametrów wytrzymałościowych i jakościowych nawierzchni. Dojazd do nieruchomości przylegających bezpośrednio do tych odcinków ulic zapewniony będzie tylko dla Służb Ratunkowych oraz mieszkańców – na podstawie zatwierdzonych projektów organizacji ruchu. Skomunikowanie pomiędzy ulicami: Lotniczą, Skrzydlatą, Fredry, Kilińskiego, Narciarską, Idzikowskiego, Mielczarskiego, Łódzką, Mielczarskiego, Łomżyńską, Olsztyńską, Olkuską, Opolską a centrum Miasta zapewnione będzie przez ul. Fabryczną i ul. Malborską następnie do ul. Łódzkiej lub do ul. Skrzydlatej – nie będzie możliwości skomunikowania tych ulic przez ul. Akacjową”.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register