Rusza Budżet Obywatelski. Wprowadzono kolejne zmiany

Rozpoczyna się kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Elblążanie projekty mogą składać w Urzędzie Miejskim w formie papierowej do 14 czerwca br. 

WNIOSEK O UJĘCIE ZADANIA W BUDŻECIE OBYWATELSKIM ELBLĄGA / INFORMACJE PODSTAWOWE

– Zapraszamy mieszkańców do udziału w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Każda wcześniejsza edycja, to dużo dobrych pomysłów, które po głosowaniu zmieniały nasze miasto. W tegorocznej puli mamy 3.100 200 zł i jest to kwota obligatoryjna, która stanowi 0,5% ogółu wydatków miasta za poprzedni rok  – mówi wiceprezydent Janusz Nowak. – Budżet Obywatelski, jak zawsze jest podzielony na pięć okręgów, na które przypada 500 tys. zł oraz na zadania ogólnomiejskie, gdzie do wydania będzie 600 tys. 200 zł. W ramach okręgów wyborczych i na zadania ogólnomiejskie przewidzieliśmy po 50 tys. zł na projekty miękkie, a kwota złożonego wniosku nie powinna przekraczać 25 tys. zł. 

Nowe zapisy ważne dla mieszkańców
Jak wskazywał wiceprezydent Nowak po zakwestionowaniu przez wojewodę warmińsko-mazurskiego zapisów regulaminu Budżetu Obywatelskiego w części dotyczącej posiadania wymogu meldunku, w tej edycji wziąć będzie mógł udział każdy mieszkaniec miasta bez względu na to czy posiada zameldowanie.

Nowy zapis dotyczy również szkół, nie będą one mogły się starać o środki na zadania inwestycyjne, za to będą mogły składać pomysły na projekty miękkie.

Co ważne, każdy mieszkaniec-wnioskodawca, którego wniosek zostanie zaopiniowany negatywnie będzie się mógł od tej decyzji odwołać. I wreszcie krok w stronę dzieci i młodzieży, które od tej edycji również będą mogły składać swoje pomysły, a potem wziąć udział w głosowaniu, wymagać to jednak będzie oświadczenia od rodziców, bądź opiekunów prawnych.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register