Rusza konkurs – Zaprojektuj Swoją Warszawę

Ruszył konkurs, w którym wszyscy pasjonaci projektowania doświadczeń mają szansę wcielić w życie swoje pomysły dla Warszawy. Rozwiązania zachęcające do głosowania w budżecie partycypacyjnym oraz do segregowania odpadów można zgłaszać do 25 kwietnia.

Przed uczestnikami konkursu postawiono do wyboru dwa zadania. Obydwa pomogą uświadomić mieszkańcom stolicy, jak duży wpływ mają na swoje najbliższe otoczenie.

  1. Pierwszym zadaniem jest znalezienie sposobu na zwiększenie udziału mieszkańców w głosowaniu na projekty w ramach budżetu partycypacyjnego. Obecnie ok. 10% warszawiaków zabiera głos przy wyborze projektów, które są realizowane przez miasto.
  2.  Drugie zadanie konkursowe to pytanie o działania, które zachęcą warszawiaków do segregowania odpadów. Warszawa potrzebuje pomysłów, które pomogą zmienić nawyki jej mieszkańców, zarówno w domach, jak i w przestrzeni publicznej.

Organizatorzy przewidzieli nagrody. Zwycięzca otrzyma zaproszenie na kolejną edycję konferencji UX Poland, jednego z największych wydarzeń branży UX w Europie, podczas którego będzie mógł pogłębić swoją wiedzę z zakresu UX. Będzie też mógł wziąć udział w realizacji swojego pomysłu.

Każdy uczestnik do 25 kwietnia może zgłosić pomysł na jedno lub obydwa zadania. Zgłoszenia mogą mieć dowolną formę, organizatorzy zachęcają do kreatywności i wykorzystywania innowacyjnych rozwiązań. Szczegóły konkursu oraz regulamin dostępne są na www.uxpoland.com/konkurs. Pomysły należy przesyłać na adres konkurs.uxpoland@um.warszawa.pl lub drogą tradycyjną na wskazany w regulaminie adres.

Do dzieła!!!

źródło: um.warszawa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register