Rusza przebudowa ul. Wspólnej

Dziś przekazany został teren budowy i rozpoczęto prace związane z przebudową ul. Wspólnej. Zadanie obejmuje m.in. wykonanie nowej, wzmocnionej nawierzchni bitumicznej jezdni, przebudowę oraz wymianę nawierzchni chodników i zjazdów.  Koszt robót wynosi  663.119,70 zł. Wykonawcą jest Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

Aktualnie rozpoczęto roboty rozbiórkowe nawierzchni chodników. Czasowa organizacja ruchu nie zakłada zamknięcia jezdni dla ruchu samochodowego, w dalszym ciągu obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Na czas robót w celu zapewnienia bezpieczeństwa wyłączony zostanie dla ruchu rowerowego pas dla rowerów. Utrzymana zostanie komunikacja miejska. W czasie robót możliwe będą lokalne przewężenia jezdni.

Przebudowa ul. Wspólnej stanowi element projektu pn. „Poprawa zintegrowanej mobilności miejskiej w elbląskim obszarze funkcjonalnym”.

– Staramy się o dofinansowanie unijne na ten projekt. Wniosek złożony został w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. W ramach projektu planowana jest budowa ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Kościuszki na odcinku od ul. Królewieckiej do Wspólnej oraz w ciągu ulicy Agrykola z przebudową chodników, budową zatok autobusowych, przebudową  oświetlenia ulicznego i lokalną przebudową pozostałych elementów drogowych – podkreśla Witold Wróblewski prezydent Elbląga.  

W przypadku otrzymania dofinansowania ten zakres projektu planowany jest do realizacji w latach 2021-2022. Wartość całego zadania wynosi 4 138 029.00 zł, z czego planowane dofinansowanie to 2 272 685.67 zł.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register