Ruszyło referendum strajkowe w EPWiK

18 kwietnia bieżącego roku ruszyło referendum strajkowe w Elbląskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Referendum potrwa do 30 kwietnia, a jego organizatorem jest Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Oświaty i Usług.

– Nasi związkowcy mają dość niskich płac i braku szacunku dla pracowników – informują organizatorzy akcji.

W referendum strajkowym są dwa postulaty: podwyżki wynagrodzeń zasadniczych o 600 zł (czyli w bieżącym roku o 1200 zł) i wprowadzenia dodatku stażowego.

Referendum będzie ważne, jeśli co najmniej połowa pracowników weźmie udział w referendum, a z nich większość opowie się za strajkiem.

– Prezes firmy, Marek Misztal robił wszystko, aby utrudnić organizację referendum. W ostatnich dniach wysyłał do liderów związkowych pisma, w których próbował ich zastraszyć, a ponadto odmówił wydania listy pracowników, czym złamał ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Mimo to nasz związek podjął decyzję o rozpoczęciu referendum. Jeśli referendum zakończy się sukcesem, związek ogłosi akcję strajkową. Jednocześnie wciąż liczymy, że władze miejskie zaangażują się w sprawę i wymuszą na prezesie poprawę warunków pracy w EPWiK – mówi Piotr Szumlewicz, przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register